×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
12. marts, 2012
Drukāt

Lido tālu, bet ieduras sniegā

sinta_juris_beerzinnss_soms_17

Saulīte mūs lutināja visu nedēļu, taču sestdien kā par spīti paslēpās aiz mākoņiem, kas ik pa brīdim uzsijāja sīku lietu, pamazām šķīdonī pārvēršot sniegu Daugavas stadiona lielajā arēnā. Arī vējš bija nepatīkams.

 

Acīmredzot tādēļ Latvijas ziemas čempionātā šķēpa mešanā piedalījās vien divi no septiņiem, kuri pērn šajā disciplīnā kvalificējās olimpiskajām spēlēm Londonā, turklāt abi – ar B normu, kas šogad būtu pārvēršama A normā. Atnāca gan arī divi ar augstāko kvalifikāciju, taču palika skatītājos. Zigismunds Sirmais turēja īkšķi par savu māsu Katrīnu, kas viņai palīdzēja kļūt par Latvijas junioru čempioni, bet Vadims Vasiļevskis paziņoja, ka līdz olimpiskajām spēlēm nebūs nekādu interviju, un punkts. Vadimu var saprast, jo viņa vaļsirdība dažreiz pašam smagi atspēlējusies. Bet klusēšana ir zelts.

Toties Sinta Ozoliņa-Kovala pēc lieliskā metiena 57,09 m tālumā, kas šogad ir sestais labākais rezultāts pasaulē, bija priecīga un gana runīga. Pajautāju, vai Sintu iedvesmojis viņas dēlēns Markuss, kuram todien bija trešā dzimšanas diena. “Protams, arī tas, taču rezultāts parāda ziemā paveikto darbu. Paklausot savai trenerei Eidukai, kārtīgi pieķēros fiziskā spēka vairošanai, un tas acīmredzot līdzējis. Pirmo reizi pēc ilgiem gadiem nenācās laiku dalīt treniņiem un mācībām, jo Latvijas Universitāti absolvēju jau pērnvasar. Vasarā ceru aizmest šķēpu vēl tālāk par olimpisko kvalifikācijas A normu, kas ir tieši 61 metrs,” Sinta Ozoliņa-Kovala no sirds vēlas vēlreiz piedalīties olimpiskajās spēlēs. Par tām sapņo arī viņas kolēģis treniņos Ansis Brūns, kura uzvaras rezultāts 75 metri nav peļams gada pirmajās sacensībās.

Aprunājoties ar šķēpmešanas olimpisko kandidātu treneriem Valentīnu Eiduku no Rīgas, talsenieku Gintu Palameiku un Andreju Vaivadu no Murjāņu sporta ģimnāzijas, biju diezgan izbrīnīts par to, ka visi savus audzēkņus šoziem virzījuši apmēram vienādās orbītās. Viņi trenējas ne tikai pašmāju hallēs, bet šad un tad dodas uz Igauniju – Sāmsalu vai Tartu. Gints Palameiks: “Talsos mums nav ne vainas, tomēr laiku pa laikam vajag mainīt darba vidi, citādi iestāsies psiholoģiskais nogurums. Lieliska halle ir arī Sāmsalā – piemērota šķēpmetēju treniņiem, patukša un klusa. Divas nedēļas strādājam mājās, pēc tam divas – igauņos, un tā visu ziemu.” Valentīna Eiduka stāsta, ka Palameiks arī viņai ieteicis Sāmsalu: “Nenožēloju, jo Rīgas Olimpiskā sporta centra šķēpmetēju treniņu zālē ir diezgan auksti, ja iedarbina ventilatoru. Jāstaigā un jāmeklē vieta, kur vēju nejūt. Es savus audzēkņus par varītēm cenšos pasargāt no saaukstēšanās. Bet aprīļa sākumā kā jau katru gadu dosimies uz treniņu nometni Portugālē.” Savukārt Palameiks un Vaivads savus šķēpmetējus aprīlī vedīs uz Spāniju. Arī jau pārbaudīts variants.

Vesera metēju ziemas čempionātā uzvarēja Igors Sokolovs ar šogad piekto labāko rezultātu pasaulē – 76,50 m. Olimpiskajās spēlēs, pasaules un Eiropas čempionātos viņam gan ne reizi nav izdevies sasniegt pat 74 metrus.

Melnkalnes pilsētā Barā šonedēļ notiks Eiropas ziemas čempionāts vieglatlētikas mešanas disciplīnās. Taču mūsējie dažādu apsvērumu dēļ tajā nepiedalīsies laikam pirmo reizi kopš šo sacensību pirmsākumiem. Pirms astoņiem gadiem Eiropas ziemas čempionātā dubultuzvaru guva Vadims Vasiļevskis un Ainārs Kovals, aizsākot ceļu uz sudraba medaļām olimpiskajās spēlēs.

 

VIEGLATLĒTIKA

LATVIJAS ZIEMAS ČEMPIONĀTS

Vīrieši

Šķēpa mešana: 1. A. Brūns 75,00, 2. A. Justs 58,80, 3. T. Rozenbergs 56,45. Vesera mešana: 1. I. Sokolovs 76,50, 2. A. Vaičulens 68,40, 3. E. Timmermanis 61,56.

Sievietes

Šķēpa mešana: 1. S. Ozoliņa-Kovala 57,09, 2. K. Sirmā 42,66, 3. U. Kalnīte 41,41. Vesera mešana: 1. K. Orlova 42,16, 2. I. Jegorova 36,26, 3. S. Spūle 36,17.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+