×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Rozālija, Roze
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
2. augusts, 2017
Drukāt

“Lido” zaudējumi sasnieguši 1,2 miljonus eiro (14)

Foto - Ivars BušmanisFoto - Ivars Bušmanis

Sabiedriskās ēdināšanas uzņēmuma “Lido” grupas apgrozījums pērn bija 45 miljoni eiro, kas ir par 15,4% vairāk, nekā gadu iepriekš, savukārt grupas zaudējumi sasnieguši 1,2 miljonus eiro, pretēji peļņai gadu iepriekš, aģentūru LETA informēja uzņēmuma pārstāvji.

Uzņēmuma pārstāvji uzsvēra, ka, lai arī AS “Lido” ēdināšanas uzņēmumiem 2016.gads noslēdzies ar 229 000 eiro peļņu, grupa kopumā strādājusi ar zaudējumiem, kas skaidrojami ar Vācijas tirgū veiktajām investīcijām.

AS “Lido” valdes priekšsēdētājs Māris Blumbergs sacīja, ka zaudējumi pagājušajā finanšu gadā tiek uzskatīti par investīcijām, kas atmaksāsies ilgtermiņā, uzņēmumam paplašinot savu darbību.

“Pērnais gads “Lido” grupai uzskatāms par attīstības gadu. Esam aktīvi strādājuši pie tā, lai paplašinātu uzņēmuma darbību gan Latvijā, gan Eiropā. Restorānu atvēršana mums jaunā tirgū – Berlīnē – ir prasījusi salīdzinoši augstas izmaksas, kas savukārt atspoguļojies peļņas samazinājumā,” sacīja Blumbergs.

Runājot par 2017.gada plāniem, Blumbergs atklāja, ka prioritāte ir nostiprināties Vācijas tirgū. “Visā “Lido” grupā pievērsīsim pastiprinātu uzmanību ražošanas procesu efektivitātes kāpināšanai, administrācijas izmaksu stingrai kontrolei, kā arī tirgus daļas noturēšanai un palielināšanai augošas konkurences apstākļos. Tāpat turpināsim attīstību, plānojot ēdināšanas konceptu pilnveidošanu un jaunu restorānu atvēršanu gan Latvijā, gan citviet Eiropā, nodrošinot klientiem svaigu, dabīgu un pilnvērtīgu ēdienu,” uzsvēra Blumbergs.

Rudenī “Lido” plāno atvērt jaunu restorānu Imantā esošajā tirdzniecības centrā “Damme”.
2015.gadā “Lido” grupas apgrozījums bija 39 miljoni eiro, bet peļņa – 1,9 miljoni eiro.
“Lido” grupā ietilpst divpadsmit restorāni un trīs veikali Rīgā, trīs “Lido” restorāni Tallinā, divi restorāni “Kirsons” un ražotne Berlīnē, kā arī gaļas un kulinārijas ražotne, alus darītava un konditoreja Rīgā.

Uzņēmums dibināts 1991.gadā. Tā pamatkapitāls ir 992 427 eiro. Uzņēmuma dibinātājs, ilggadējais īpašnieks un vadītājs Gunārs Ķirsons pašlaik ieņem “Lido” padomes priekšsēdētāja amatu.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Nu, tad varbūt atkārtoti jāiesniedz maksātnespēja?

 2. Jāieved ēdāji, vai jādzemdē ēdāji, vai jāpaceļ cenas?

 3. cilvēks no Kengaraga Atbildēt

  Būs biežāk jāiegriežas tajā Krasta Lido,- uz kādu gaišo mazo alu un kādu cepetiņu, lai tā drusku atbalstītu šo ierasto tradicionālo “lidiņu”.

 4. Kur palikusas Kirsona neizsakami skaistas koka majinas.Gluzi ka no Ansisa un Grietinas eposa.

 5. Kada loma saja uznemuma ir Kirsonam ? “Lido” jau no pasa sakuma finanse un kontrole krievu mafija.Pedejos gadus ari viss vadosais personals ir krievi. Bankrots tuvojas neatvairami.

 6. nāksies samest kolekti

 7. Komentētāji, laikam pat rakstu neizlasīja. Ēdināšanas uzņēmuma daļa strādā ar peļņu, bet zaudējumi ir LIDO grupai kopumā, jo veiktas investīcijas Vācijā, kā arī Lido ražotnes nav tik efektīvas. Tas, ka rindas Lido restorānos nenozīmē, ka visai uzņēmuma grupai kopumā ir peļņa.

  • Emilam : jau sen es centos uzzinat,bet lidz sim nav paveicies,ko nozime “sabiedriskas edinasanas” uznemums.Vai tas “sabiedribas” piespiedu edinasanas metode Orwell stila ? Vai ari kaut kada cita veida “sabiedribas”,( kadas ? bezpajumtnieki, beglisi vai piektas kolonas cinitaji ?) barosana ? Vai ” sabiedribai” par so “edinasanu” ir ari jamaksa ?
   Atvainojiet par manu zinatkari .

 8. Teksta autors varētu plašāk paskaidrot, ko nozīmē “zaudējumi” ekonomikas izpratnē. Savādāk komentu autori satraucas… .

 9. Cik esmu bijusi Lido,vienmeer rindas.lai nepuuuus pilites par zaudejumiem.smiekls.

 10. Manuprāt Ķirsona kungs bāž batonus ausīs izskatās pēc netīras lietas

  • Protams ka melo suns.Lidiņos viennēr burzma,rindas,noiets.Visu izpērk,visu izrij.No kurienes tur zaudējumiem rasties!tātad kreusā grāmatvedība.Viena priekš savas kabatas,otra priekš VID un oficiālajām atskaitēm kurās vieni vienīgi zaudējumi tik ierakstīti.

Draugiem Facebook Twitter Google+