×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
21. februāris, 2013
Drukāt

Lidojums pakaļ “Oskaram”


Publicitātes fotoPublicitātes foto

Izvirzīta divām “Oskara” nominācijām – labākais aktieris Denzels Vašingtons un oriģinālscenārijs –, drāma “Lidojums” beidzot nonākusi arī Latvijas kino nomā, piedāvājot gruntīgi nostrādātu stāstu par pilotu, kurš pēc drošai nāvei nolemtu pasažieru izglābšanas kļūst par atslēgas figūru izmeklēšanā, lai noskaidrotu, kas tieši vainojams gandrīz novērstajā katastrofā.


Vipam lidošana padodas tik viegli kā elpošana, un pat tad, kad viņš pēc krietnas uzdzīves visas nakts garumā sēžas pie lidmašīnas stūres, kā arīdzan nokļūst negaisā, viņš nevis krīt panikā, bet ar apbrīnojamu pārliecību vada savu gaisa kuģi norādītajā virzienā. Diemžēl tehnisku bojājumu dēļ nosēšanās, kā ieplānots, nav iespējama, un, ar spārnu aizķēris lauka vidū uzbūvētas baznīcas torni, viņš piezemējas, lai pamostos slimnīcā. Seši cilvēki ir gājuši bojā, arī Vipa mīļākā Trīna, otrais pilots nekad nevarēs staigāt, sākas izmeklēšana un publiska šīs avārijas iztirzāšana, jau tā nogurušajam Vaitakeram liekot ņemt kājas pār pleciem un bēgt uz tēvam reiz piederošo, tā arī nepārdoto fermu. Tur viņš grimst dažādās emocijās, taču visas kā viens noslīkst nebūtībā, jo Vips ir alkoholiķis, kura dzīve kārtējo reizi uzskrējusi uz sēkļa. Turklāt, ja izmeklēšanā atklāsies, ka viņa asinīs bijis nepiedodami augsts alkohola un narkotiku procents, ne tikai Vipa karjera, bet pat dzīve uz brīvām kājām ir apdraudēta.

Roberta Zemekisa atgriešanās aktierkino viņam sagādājusi ne mazums aplausu, un jau sesto reizi “Oskaram” ir nominēts Denzels Vašingtons, savā varonī sakausējot tik daudz emociju, ka pietiktu vairākiem. Dilemma, kuras priekšā nostādīts gan Vips, gan daudzi citi, ar kuriem viņš tiekas gan garāmejot, gan daudz tuvākās attiecībās, ir viena no “Lidojuma” varoņu problēmām, tāpat kā sen neatrisinātas attiecības – un ne tikai ar apkārtējiem. Kā atklāj viens no garāmgājējiem – neārstējams vēža slimnieks –, izvēlamies mēs paši, taču Vipam šie vārdi slīd gar ausīm tāpat kā daudzie mēģinājumi viņu kaut kā vest pie prāta un sākt dzīvi pie skaidras samaņas. Salīdzinājumā ar to, kas viņam bija jāpiedzīvo, mēģinot pārņemt kontroli pie lidmašīnas stūres, viņa paša dzīve ir daudz nejēdzīgākā situācijā, jo viss, kas viņam reiz bijis un piederējis, ir zudis, un līdz ar to – arī mērķis pašsaglabāties.

 

UZZIŅA:

“Lidojums”/”Flight”

ASV, 2012.

Režisors: Roberts Zemekis

Lomās: Denzels Vašingtons, Kellija Reilija, Dons Čīdls, Brūss Grīnvuds, Melisa Leo, Džons Gudmens, Nadīne Velaskēza.

No 22. februāra “Kino Citadele”, “Cinamon”, “Multikino”

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+