×
Mobilā versija
+11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
18. novembris, 2014
Drukāt

Lidostā īslaicīgi aizturēts krievu aizstāvis Gapoņenko (4)

Foto-LETAFoto-LETA

Aleksandrs Gapoņenko.

15.novembra vakarā lidostā Rīga īslaicīgi aizturēts Aleksandrs Gapoņenko, kuru Drošības policija nodēvējusi par vienu no aktīvākajiem Krievijas tautiešu politikas pārstāvjiem Latvijā.

Kā aģentūrai LETA apstiprināja Gapoņenko, viņš aizturēts pēc atlidošanas no Maskavas.

Pēc Gapoņenko teiktā viņu uz aptuveni pusotru stundu aizturējuši lidostas drošības dienesta darbinieki vai muitnieki. Šajā laikā rūpīgi pārbaudītas viņa mantas, pēc kā noformēts protokols, kurā atzīts, ka nekas nav aizliegts nav atrasts un izņemts.

Kā sacīja Gapoņenko, drošības dienestu pārstāvji nav atklājuši, kas tieši tiek meklēts. Tāpat neesot atklāts vai pārbaude saistīta ar Drošības policijas (DP) lūgumu. Gapoņenko tomēr esot nopratis, ka viņš aizturēts tieši pēc DP iniciatīvas. Jau lidojot uz Maskavu, viņš un viņa mantas rūpīgi pārbaudītas. Savukārt atpakaļceļā lidmašīnā esot bijis cilvēks, kurš viņu vērojis, apgalvoja Gapoņenko.

Viņš savu īslaicīgo aizturēšanu saista ar bijušā Latvijas politiķa un Saeimas deputāta Alekseja Holostova izraidīšanu no Krievijas.

Drošības policijas pārstāvji aģentūrai LETA nekomentēja Gapoņenko aizturēšanu.

Kā ziņots, DP septembrī informēja, ka saskaņā ar tās rīcībā esošā informāciju, Krievijas tautiešu politikas pārstāvja Latvijā Aleksandra Gapoņenko veidotā filma “Krievu skolām būt!” ir uzņemta par līdzekļiem no Krievijas Federācijas fonda.

Patlaban spēkā esošie likumi neparedz atbildību par līdzekļu saņemšanu no ārvalstu fondiem, norādīja DP, vienlaikus uzsvēra, ka filma ir jāvērtē kā turpinājums Gapoņenko aktivitātēm, kas ir vērstas uz stereotipu par it kā notiekošajiem Latvijas krievvalodīgo iedzīvotāju “tiesību pārkāpumiem” un “represijām” izplatīšanu ar dažādu publisku, tostarp provokatīvu, aktivitāšu palīdzību.

Gapoņenko darbības esot pieskaņotas Krievijas tautiešu politikas uzstādījumam par nepieciešamību izcelt tautiešu tiesību pārkāpumus, bet finansējums dažādu provokatīvi – tendenciozu projektu īstenošanai tiek nodrošināts no Krievijas Federācijas fonda “Krievijas tautiešu tiesiskās aizstāvības un atbalsta fonds” līdzekļiem. DP atzīmēja, ka šī filma ir turpinājums jau iepriekš izveidotajām dokumentālajām filmām par Latvijas vēstures notikumiem, kuras arī tika finansētas no minētā fonda piešķirtajiem līdzekļiem granta ietvaros un atspoguļo Krievijas interpretāciju par Latvijas vēsturi.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Kāpēc viņu vispār laida no valsts ārā?
    Un kāpēc pēc tam laida atpakaļ valstī?

  2. ĻOTI PAREIZA DARBĪBA no DP puses!!! Domāju, ka NENOKLUSĪS VIS TĀDAS LIETAS KĀ ŠO “AKTĪVISTU” DARBOŠANĀS UN “UZPILDĪŠĀNĀS” ar jaunu “degvielu” kaimiņvalstī!? To saprot katrs domājošs Latvijas valsts pilsonis!!! Tas, ka DAĻA krievu tautības cilvēku APZINĀTI NEMĀCĀS VALSTS VALODU un rezultātā nevar pilntiesīgi iekļauties valsts dzīvē, NENOZĪMĒ viņu kā iedzīvotāju “TIESĪBU PĀRKĀPUMU”!? Katrs darbojās tā, kā VĒLAS!!!!!!! KO darīt, JA cilvēks NEGRIB PILNTIESĪGI IEKĻAUTIES VALSTS DZĪVĒ???????? MĒS KATRS DARĀM TO, KO UZSKATĀM PAR SEV NEPIECIEŠAMU!!! Tas NOZĪMĒ, KA ŠIE ĻAUDIS VĒLAS BŪT NEAPMIERINĀTI AR LATVIJU, JO TĀ VIŅIEM SEVI NEPIENES UZ PAPLĀTES, bet aicina iekļauties sabiedrībā… KAUT KĀ SEVI TAČU IR JĀNODEMONSTRĒ!!! Ja valsts sevi “nepienes” ar LABU pēc viņu ieskatiem, tad viņi darbojas ar SLIKTU pret valsti…

  3. lai brauc uz krieviju aizstāvēt krievus no krieviem jo tie kas domā ir mazākumā.

  4. nodarbojas ar biedēšanas politiku vienlaikus spodrinot mundieri, sak jauns priekšnieks, aktivi strādājam. tas nekas ka pamatojuma nav, beigās viss vienalga noklusīs, bet profilaksei.
    kautkur pazistams darba stils. ak jā gestāpo un čeka tā izklaidējās.

Draugiem Facebook Twitter Google+