×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.0°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
24. februāris, 2017
Drukāt

Lidosta “Rīga”: AAE vēstniecei netika prasīts novilkt musulmaņu tērpu (3)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) vēstniecei Latvijā drošības kontroles laikā lidostā “Rīga” netika prasīts novilkt musulmaņu tradicionālo tērpu un galvassegu, šodien žurnālistiem apgalvoja lidostas Drošības departamenta direktora vietniece Inta Smildziņa.

Viņa uzsvēra, ka lidosta respektē pasažieru tiesības valkāt reliģisku apģērbu. Saistībā ar konkrēto situāciju lidostas amatpersonu rīcībā nav informācija, ka vēstniece aicināta novilkt galvassegu vai kādu citu musulmaņu tradicionālā tērpa daļu.

Vēstniece esot aicināta vienīgi novilkt mēteli, kā arī viņa tika pārmeklēta ar rokām atbilstoši kārtībai, ko paredz Eiropas Savienības un lidostas “Rīga” drošības prasības, sacīja Smildziņa. Drošības pārbaudi un pārmeklēšanu ar rokām veica sieviete.

Pēc viņas teiktā, lidostas rīcībā nav arī informācija, ka vēstniece būtu lūgusi pārbaudi veikt atsevišķā telpā. Lidostā šāda telpa ir pieejama.

Taujāta, vai AAE diplomāte izmantoja diplomātiskās priekšrocības, lai izietu atvieglotu drošības kontroli, vai arī darīja to standarta kārtībā, lidostas pārstāve norādīja, ka informāciju par konkrētiem pasažieriem sniegt nevarot.

Smildziņa uzsvēra, ka visas drošības pārbaudes lidostā tiek veiktas, lai pasažieriem sniegtu maksimālo drošību.

Starptautiskajā lidostā ”Rīga” pārbaudītā Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) vēstniece Latvijā Hananai Halfanai Obaidai Ali ai Madhani lidoja prom no Latvijas, nevis uz Latviju, kā iepriekš izskanējis medijos.

Kā ziņots, laikraksts “Neatkarīgā” vēstīja, ka Latvijas Ārlietu ministrija ir saņēmusi AAE notu par nepieņemamu situāciju, kādā lidostā “Rīga” nesen nonāca jaunieceltā vēstniece Hanana Halfana Obaida Ali ai Madhani, saskarsmē ar kuru lidostas drošības dienesta darbinieki neesot respektējuši musulmaņu tradīcijas un viņas diplomātisko imunitāti. Lidostas drošības dienesta darbinieki viņai pieprasījuši novilkt musulmaņu tradicionālo tērpu un arī galvassegu – hidžābu. Vēstniece norādījusi, ka to izdarīs tikai sievietes klātbūtnē un nost no svešu ļaužu acīm, taču šādu iespēju lidosta neesot piedāvājusi un no darbinieku puses esot sekojusi aizskaroša vārdu apmaiņa.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Atkal Latvijas mediji pārcenšas! Vai novilkt mēteli ir kas cilvēka cieņu aizskarošs??!
  KĀPĒC KĀRTĒJO REIZI TICAT ŠIEM SVEŠTAUTIEŠIEM?!?!?!Kāpēc ne savējiem? Kāpēc tāda ažiotāža ap vienu svešu sievišķi, kurš NEKAD NAV LIDOJIS (izliekas to nezinot) , KURŠ NEGRIB PAKĻAUTIES VISPĀRĒJĀM PRASĪBĀM??!!
  Abu Meri lai brauc uz savu dzimteni ievest kārtību!!! Mūsu valstī ir tāda un jums tā jārespektē, nevis jāieved jūsējā šeit!!! KĀPĒC NEPROTAT AR CIENU UZTURĒTIES CITU – SVEŠĀS MĀJĀS??!!
  Kāpēc mums braucot – lidojot uz jūsu un citām valstīm IR JĀIEVĒRO TO VALSTU LIKUMI??
  KĀPĒC ABU MERI – ATBILDAT UZ ŠO JAUTĀJUMU??!!

 2. Neizglītotības idiotisms! Atbildēt

  Galvassegai nav nekāda asakara ar reliģiju, – aizrādījums ir attiecināts uz LETAs padumjiem žurnālistiem. ..Pirms rakstīt apgalvojumu, ir jāpārliecinās par tā pareizumu/ … bet mūsu žurnālistu izglītība ir tirgus tantiņu līmenī un tādējādi par stulbumu nav jābrīnās

 3. Kurš palaida ” pīli ” ?

Draugiem Facebook Twitter Google+