×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
14. decembris, 2013
Drukāt

Lidostā “Rīga” noklausītas telefonsarunas; vairāki darbinieki atstādināti

Lidosta

Starptautiskās lidostas “Rīga” vadības rīcībā nonākusi informācija, ka lidostas valdei nezinot, ir veikta vairāku darbinieku nesankcionēta un prettiesiska telefona sarunu noklausīšanās un ierakstīšana – vadība saistībā ar notikušo atstādinājusi vairākus lidostas darbiniekus, pavēstīja lidostas pārstāve Elīna Krastiņa.

Viņa paskaidroja, ka lidostas vadībai ir pamats uzskatīt, ka šādas darbības, izmantojot savu dienesta stāvokli un ieņemtajam amatam piešķirtās pilnvaras, ir veikuši vairāki lidostas darbinieki pēc iepriekšējas vienošanās. Saņemot informāciju par iespējamiem pārkāpumiem, nekavējoties uzsākta iekšējā pārbaude un atstādināti vairāki lidostas darbinieki.

Papildus lidostas valde vērsās tiesībsargājošās iestādēs ar iesniegumu veikt izmeklēšanu, lai noskaidrotu, vai lidostas darbinieku rīcībā nav saskatāmas noziedzīga nodarījuma pazīmes.

Krastiņa sarunā ar aģentūru BNS norādīja, ka patlaban nevar sniegt nekādu plašāku informāciju saistībā ar atstādinātajiem darbiniekiem vai notikumiem lidostā, jo par tiem sākts kriminālprocess.

Savukārt lidostas akcionāra – Satiksmes ministrijas – Komunikācijas nodaļā aģentūrai BNS atzīmēja, ka gan par darbinieku pieņemšanu darbā, gan atstādināšanu atbildīga ir lidostas vadība, turklāt tā jau ir vērsusies tiesībsargājošajās instancēs, tāpēc ministrija no komentāriem atturās.

Drošības policijā (DP) aģentūra BNS uzzināja, ka tā sestdien saņēmusi iesniegumu par iespējām pretlikumīgām darbībām lidostā “Rīga”. Pamatojoties uz šo iesniegumu, DP ir uzsākusi kriminālprocesu saskaņā par telekomunikāciju tīkliem pārraidāmās informācijas un citas informācijas noslēpuma pārkāpšanu.

Kriminālprocesa ietvaros tiks veikta iesniegumā minēto faktu pārbaude.

Starptautiskā lidosta “Rīga ir lielākais aviosatiksmes mezgls Baltijas valstīs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+