×
Mobilā versija
Brīdinājums +0.2°C
Made, Irbe
Pirmdiena, 19. marts, 2018
29. decembris, 2015
Drukāt

Lidostā “Rīga” pārsniegti pasažieru skaita rekordi

Foto: LETAFoto: LETA

Laimīgais pasažieris – Māris Zariņš (no kreisās) ar kundzi Ligitu Zariņu, kuri lidostā "Rīga" ieradās ar Latvijas aviokompānijas "airBaltic" reisu no Kopenhāgenas.

Starptautiskā lidosta “Rīga” ir pārsniegusi 2011. gada rekordu un šogad kopumā plāno apkalpot ap 5,2 miljoniem pasažieru, pēc rekorda pasažiera ierašanās atzina lidostas vadītājs Andris Liepiņš.

Pasažieris Māris Zariņš bija atlidojis no Kopenhāgenas ar “airBaltic” reisu.

Kā svinīgajā sagaidīšanas ceremonijā norādīja lidostas un Satiksmes ministrijas vadība, ir radīti visi priekšnoteikumi, lai lidostā turpinātu pieaugt apkalpoto pasažieru skaits. Lidosta veikusi gan paplašināšanas, gan modernizēšanas darbus.

Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš uzsvēra, ka panākums sasniegts sadarbībā ar nacionālo lidsabiedrību “airBaltic”, kas pārvadā vairāk nekā 50% lidostā apkalpoto pasažieru. Lidosta ir veiksmīgi ieguldījusi līdzekļus paplašināšanā un attīstībā. Šīs ērtības varot izmantot gan tiešo reisu, gan arī tranzīta pasažieri. Ozoliņš akcentēja, ka ir visi priekšnoteikumi, lai apkalpoto pasažieru skaita līkne būtu augšupejoša. Amatpersona secināja, ka lidostas darbība šogad bijusi ārkārtīgi pozitīva.

“airBaltic” korporatīvo komunikāciju viceprezidents Jānis Vanags savukārt atgādināja, cik nozīmīgs ir pieaugošs pasažieru skaits, jo aviācijas sektors palīdz veidot divus līdz trīs procentus no iekšzemes kopprodukta, kā arī nodrošina darbu 2% Latvijas iedzīvotāju.

Kā ziņots, 2011.gadā lidosta “Rīga” apkalpoja 5,1 miljonu pasažieru.

Šī gada novembrī starptautiskajā lidostā “Rīga” ir apkalpoti 382 236 pasažieri, kas ir par 9,4% vairāk nekā pērn analoģiskā laika periodā, liecina lidostas apkopotā informācija. Pērn novembrī tika apkalpoti 346 207 pasažieri.

Kopumā 11 mēnešos apkalpoti 4 780 534 pasažieri, kas ir par 6,5% vairāk nekā pērn analoģiskā laika periodā, kad tika apkalpoti 4 469 718.

Starptautiskā lidosta “Rīga” ir lielākais aviosatiksmes mezgls Baltijas valstīs. No lidostas “Rīga” ziemas sezonā iespējams doties uz 69, bet vasaras sezonā – uz 89 galamērķiem, ko nodrošina 21 aviosabiedrība.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+