Mobilā versija
Brīdinājums +2.1°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
29. decembris, 2015
Drukāt

Lidostā “Rīga” pārsniegti pasažieru skaita rekordi

Foto: LETAFoto: LETA

Laimīgais pasažieris – Māris Zariņš (no kreisās) ar kundzi Ligitu Zariņu, kuri lidostā "Rīga" ieradās ar Latvijas aviokompānijas "airBaltic" reisu no Kopenhāgenas.

Starptautiskā lidosta “Rīga” ir pārsniegusi 2011. gada rekordu un šogad kopumā plāno apkalpot ap 5,2 miljoniem pasažieru, pēc rekorda pasažiera ierašanās atzina lidostas vadītājs Andris Liepiņš.

Pasažieris Māris Zariņš bija atlidojis no Kopenhāgenas ar “airBaltic” reisu.

Kā svinīgajā sagaidīšanas ceremonijā norādīja lidostas un Satiksmes ministrijas vadība, ir radīti visi priekšnoteikumi, lai lidostā turpinātu pieaugt apkalpoto pasažieru skaits. Lidosta veikusi gan paplašināšanas, gan modernizēšanas darbus.

Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš uzsvēra, ka panākums sasniegts sadarbībā ar nacionālo lidsabiedrību “airBaltic”, kas pārvadā vairāk nekā 50% lidostā apkalpoto pasažieru. Lidosta ir veiksmīgi ieguldījusi līdzekļus paplašināšanā un attīstībā. Šīs ērtības varot izmantot gan tiešo reisu, gan arī tranzīta pasažieri. Ozoliņš akcentēja, ka ir visi priekšnoteikumi, lai apkalpoto pasažieru skaita līkne būtu augšupejoša. Amatpersona secināja, ka lidostas darbība šogad bijusi ārkārtīgi pozitīva.

“airBaltic” korporatīvo komunikāciju viceprezidents Jānis Vanags savukārt atgādināja, cik nozīmīgs ir pieaugošs pasažieru skaits, jo aviācijas sektors palīdz veidot divus līdz trīs procentus no iekšzemes kopprodukta, kā arī nodrošina darbu 2% Latvijas iedzīvotāju.

Kā ziņots, 2011.gadā lidosta “Rīga” apkalpoja 5,1 miljonu pasažieru.

Šī gada novembrī starptautiskajā lidostā “Rīga” ir apkalpoti 382 236 pasažieri, kas ir par 9,4% vairāk nekā pērn analoģiskā laika periodā, liecina lidostas apkopotā informācija. Pērn novembrī tika apkalpoti 346 207 pasažieri.

Kopumā 11 mēnešos apkalpoti 4 780 534 pasažieri, kas ir par 6,5% vairāk nekā pērn analoģiskā laika periodā, kad tika apkalpoti 4 469 718.

Starptautiskā lidosta “Rīga” ir lielākais aviosatiksmes mezgls Baltijas valstīs. No lidostas “Rīga” ziemas sezonā iespējams doties uz 69, bet vasaras sezonā – uz 89 galamērķiem, ko nodrošina 21 aviosabiedrība.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+