Ekonomika
Bizness

FOTO: Lidosta “Rīga” sagaidījusi septiņi miljono pasažieri. Kādi plāni nākamgad?0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Zane Bitere

Starptautiskās lidostas “Rīga” apkalpoto pasažieru skaits šogad pieaudzis par 16%, šodien sagaidot šī gada septiņi miljono pasažieri pastāstīja VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga”” valdes priekšsēdētāja Ilona Līce.

Lidosta “Rīga” šodien sagaidīja septiņi miljono šogad apkalpoto pasažieri Aneti Kinčus, kura ar nacionālās lidsabiedrības “airBaltic” reisu devās no Rīgas uz Ženēva.

Līce pauda gandarījumu, uzsverot, ka telpās, kuras sākotnēji tika būvētas, lai apkalpotu 2,1 miljonu pasažieru gadā, tas ir liels sasniegums, apkalpot septiņus miljonus pasažieru.

“Mēs esam lepni, ka mazā, mazā Rīga ir kļuvusi par lielu aviācijas centru,” teica lidostas valdes priekšsēdētāja.

Viņa skaidroja, ka vidēji dienā tiek apkalpoti 20 000 pasažieru, bet mēnesī aptuveni pus miljons. Pērn 28.decembrī lidosta sagaidīja 2017.gada seši miljono pasažieri, tātad gada laikā apkalpoto pasažieru skaits ir pieaudzis par vienu miljonu jeb aptuveni 16%, pastāstīja Līce.

“Mēs attīstāmies stabili un mērķtiecīgi. Šogad valsts simtajā jubilejā, pasažieriem esam piedāvājuši 100 dažādus avio maršrutus un nākamgad nedomājam apstāties,” pauda lidostas valdes priekšsēdētāja.

Viņa arī pastāstīja, ka nākamgad beigās sāksies jauni būvdarbi lidostas publiskajā daļā, izbūvējot “Rail Baltica” savienojumu, savukārt, lai attīstītu kravu pārvadājumus, tiks būvēts 5.perons tieši kargo pārvadājumiem.

2017.gadā kopumā lidostā “Rīga” apkalpoja 6,097 miljonus pasažieru, kas ir par 12,9% vairāk nekā 2016.gadā. Tāpat lidostā apkalpoja 74 837 lidojumus un pārkrāva 25 525 tonnas kravu.

Pieaug arī citi rādītāji

Šis ir tikai viens no lidostas šā gada rekordiem, jo līdz ar pasažieru skaitu pieaug arī apkalpoto lidojumu skaits un kravu apjoms. Laikā no janvāra līdz novembrim lidostā apkalpoti 77 tūkstoši lidojumu – tas ir par 12,2 % vairāk nekā šajā pašā laika posmā 2017.gadā.

Ievērojami pieaudzis arī apkalpoto kravu apjoms, sasniedzot 25,6 tūkstošus tonnu kravas – par 13,2% vairāk nekā gadu iepriekš.

“Lidostas nozīmīgākais partneris neapšaubāmi ir nacionālā aviokompānija “airBaltic”, kuras pārvadāto pasažieru skaits lidostā “Rīga” audzis par gandrīz 19%, aviokompānijas tirgus daļai sasniedzot gandrīz 55%,” norāda lidostas valdes priekšsēdētāja.

Viņa atzīmēja, ka izaugsmi šogad piedzīvojušas arī gandrīz visas pārējās lidostā strādājošās aviokompānijas.

“airBaltic” pārdošanas daļas viceprezidents Toms Andersons norāda, ka lidsabiedrībai ir gods būt būtiskai daļai no Rīgas lidostas izaugsmes. Aizvadītajos 23 gados ir izveidojusies veiksmīga simbioze starp Rīgas lidostu un “airBaltic”, veicinot abu uzņēmumu attīstību.

“Rīgas lidosta ir profesionāls un aktīvs partneris, bez kura mūsu izaugsme nebūtu iespējama. Tuvākajos gados “airBaltic” plāno arvien palielināt no Rīgas piedāvāto galamērķu un lidojumu skaitu, un esam pārliecināti, ka jau tuvā nākotnē kopā ar lidostu sasniegsim arvien jaunas virsotnes.”

Pasažierei lidostā īpaša attieksme šajā dienā

Lidostas “Rīga” septiņmiljonā pasažiere šajā dienā varēja baudīt īpašu attieksmi – individuālu sagaidīšanu, iespēju izmantot ātrās drošības pārbaudes kontrolpunktu, iepirkties “ATU Duty Free” veikalos, kā arī atpūsties lidostas “Rīga” “primeclass” Biznesa zālē.

Dāvanu bija sarūpējuši gan lidostas “Rīga” partneri “TAV Latvia”, kas ceļotājai dāvināja “Samsung” planšetdatoru, gan lidostas kafejnīcu apsaimniekotājs “C&B Latvia”, pasniedzot dāvanu karti 100 eiro vērtībā, gan arī virszemes apkalpotājs “Havas Latvia”, kas ceļotāju iepriecināja ar jaunu ceļojuma koferi.

Pirms izlidošanas pasažieri sveica lidostas “Rīga” padomes priekšsēdētājs Juris Kanels un valdes priekšsēdētāja Ilona Līce, pasniedzot ziedus un lidostas suvenīru dāvanu komplektu.

Savukārt “airBaltic” pārdošanas viceprezidents Toms Andersons aviosabiedrības vārdā dāvināja pasažierei iespēju šo lidojumu baudīt biznesa klasē, kā arī sertifikātu ceļojumam biznesa klasē diviem pasažieriem uz jebkuru no airBaltic galamērķiem.

Īpašu pārsteigumu svinību dalībniekiem sagādāja “Drumline Latvia” bundzinieku šovs, kurā muzicē jaunieši no Andžeja Grauda bungu skolas.

Saistītie raksti

Saskaņā ar Starptautiskās Lidostu padomes (“Airport Council International”, ACI) pārskatu par lidostu darbības rādītājiem Eiropā 2018.gada 2.ceturksnī, starptautiskā lidosta “Rīga” bija otrā straujāk augošā lidosta Eiropā.

No lidostas “Rīga” ziemas sezonā iespējams doties uz vairāk nekā 70, bet vasaras sezonā – uz 100 galamērķiem, ko nodrošina 20 aviosabiedrības. 2017.gadā lidosta “Rīga” apkalpoja vairāk nekā sešus miljonus pasažieru – 45% no kopējā Baltijas valstu pasažieru skaita.

LA.lv