×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
7. decembris, 2016
Drukāt

Lidostas “Rīga” jaunajam vadītājam ir parādsaistības

Starptautiskās lidostas "Rīga" valdes priekšsēdētājs Armands JurjevsStarptautiskās lidostas "Rīga" valdes priekšsēdētājs Armands Jurjevs

Foto - LETA

Starptautiskās lidostas “Rīga” jaunais valdes priekšsēdētājs Armands Jurjevs deklarējis parādsaistības 169 268 eiro apmērā.

Vienlaikus deklarācijā, kuru viņš iesniedzis Valsts ieņēmumu dienestam, stājoties jaunajā amatā šogad 31.oktobrī, norādīti izsniegti aizdevumi kopumā 138 900 ASV dolāru apmērā.

Jurjevs bezskaidrā naudā oktobra beigās bija uzkrājis 13 272 eiro. Vienlaikus viņa īpašumā bija 2845 kapitāldaļas 2845 eiro vērtībā SIA “Athena Consulting”, 1423 kapitāldaļas 1423 eiro vērtībā “AA partneri”, kā arī 133 akcijas 189 eiro vērtībā “Latvijas Gāze”. Tāpat lidostas vadītājam piederēja 1000 kapitāldaļas 1000 eiro vērtībā Kiprā reģistrētā uzņēmumā “Kingsblue Publishing Limited”.

Oktobra beigās Jurjeva īpašumā bija 2000.izlaides gada motorlaiva “RYDS 515 GTX”, 2000.izlaides piekabe-transporta laivu vedējs “AKU 750 VL”, kā arī 2002.izlaides gada motocikls “Suzuki VL1500″.

Tāpat viņa īpašumā oktobra beigās bija vairāki zemes gabali Lielupes un Engures pagastā un dzīvoklis Rīgā, savukārt kopīpašumā – zemes un ēkas nekustamais īpašums Lielupes pagastā, kā arī zemes un ēkas nekustamais īpašums Rīgā.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka lidostas ”Rīga” valdes priekšsēdētāja amatā oktobra beigās tika iecelts Jurjevs.

Pēc lidostas pārstāvju paustā, Jurjevam ir vairāk nekā 20 gadu pieredze starptautiskā biznesa vidē. Sākotnēji starptautisko pieredzi viņš ieguvis, strādājot par ASV fonda “International Executive Services Corps” direktoru. Viņš bijis arī IBM Latvijas biroja vadītājs un “Telenor Media” grupai piederošo uzņēmumu SIA “Interinfo Latvija” un SIA “Baltic Delfi Internet Search” direktors.

Jurjevs strādājis arī par “Telenor Media” grupas projektu vadītāju Maskavā, veicot divu grupas uzņēmumu darbības konsolidāciju. Kopumā uzņēmumā bija nodarbināti apmēram 400 darbinieki.

Savukārt Norvēģijā bāzētajā uzņēmumā “Telenor Media Holding” viņš ieņēma biznesa attīstības menedžera amatu. Šajā uzņēmumā Jurjevs izstrādāja biznesa stratēģiju, ieviešot to septiņos grupas uzņēmumos Baltijas valstīs, Austrumeiropā un NVS. Vienlaikus Jurjevs darbojies dažādās sabiedriskajās organizācijās, kuras veic aktīvu starptautisko sadarbību. Viņš bija Latvijas Noguldījumu garantiju fonda valdes loceklis, Latvijas Nacionālās bibliotēkas atbalsta biedrības valdes loceklis. Patlaban Jurjevs ir Latvijas Ekonomikas attīstības fonda biedrs un biedrības “Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls” valdes loceklis.

Atbilstoši datubāzes “Firmas.lv” informācijai Jurjevs ir konsultāciju kompānijas “Athena Consulting” vienīgais īpašnieks un valdes loceklis, SIA “Mediate” vienīgais valdes loceklis, līdzīpašnieks un valdes loceklis SIA “AA Partneri”, kā arī darbojas biedrības “Latvijas Biznesa eņģeļu tīkls” vadībā un ir likvidējamā Franču gastronomijas kluba valdes priekšsēdētājs.

Iepriekš viņš ieņēmis amatus Latvijas Nacionālās bibliotēkas atbalsta biedrībā, nu jau likvidētajā partijā “Jaunlatvija”, SIA “Baltic Internet Search” un citos uzņēmumos.
Kāda Armanda Jurjeva vārds figurē arī tā sauktajos Panamas papīros, kur viņš minēts kā Britu Virdžīnu salās reģistrētā uzņēmuma “Kingsrose Books Corporation” akcionārs.
Kā liecina aģentūras BNS arhīvs, Jurjevs 2008.gadā kandidēja uz Latvijas Televīzijas ģenerāldirektora amatu. Toreiz šim amatam tika izvēlēts Edgars Kots. Savukārt 2009.gadā Jurjeva vārds izskanēja saistībā ar kandidēšanu uz Latvijas Radio ģenerāldirektora amatu.
Kā liecina “Firmas.lv” dati, lidostas “Rīga” apgrozījums 2015.gadā bija 49 090 248 eiro, kas ir par 10% vairāk nekā 2014.gadā, kad lidostas apgrozījums bija 44 885 457 eiro. Lidostas peļņa pērn bija 1 150 876 eiro salīdzinājumā ar 134 678 eiro peļņu gadu iepriekš.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+