×
Mobilā versija
+11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
15. aprīlis, 2012
Drukāt

Lidsabiedrības liedz Palestīnas tiesību aktīvistiem doties uz Telavivu

lidmasina3

Pēc Izraēlas brīdinājuma vairākas Eiropas lidsabiedrības liedza Palestīnas tiesību aizstāvjiem iekāpt lidmašīnās, kas bija ceļā uz Izraēlu.

Lielbritānijas lidsabiedrība “easyJet” un mazbudžeta aviokompānija “Jet2.com”, Francijas lidsabiedrība “Air France”, Vācijas aviokompānija “Lufthansa” un Šveices lidsabiedrība “Swiss Air” reaģēja uz Izraēlas valdības brīdinājumu, ka ārvalstu lidsabiedrībām būs nekavējoties jāsedz aktīvistu nogādāšana mājās, ja viņi tiks aizvesti uz Izraēlu. Tam atsaucās arī citas lidsabiedrības.

Savukārt Izraēlas galvenajā Ben Guriona lidostā Telavivā vairāk nekā 650 policijas darbinieku dežurēja, lai nepieļautu, ka valstī iekļūst Palestīnu atbalstošie aktīvisti. Policija paziņoja, ka ir aizturējusi deviņus cilvēkus, kurus nopratina aizdomās par saistību ar kampaņu “Laipni lūgti Palestīnā”. Seši cilvēki nosūtīti atpakaļ uz valsti, no kuras viņi ieradās, bet trīs Francijas pilsoņi saņēma atļauju ierasties Izraēlas teritorijā.

Kampaņa “Laipni lūgti Palestīnā” tiek organizēta jau trešo gadu un tās organizētāji gaidīja, ka apmēram 1500 aktīvistu no dažādām lidostām svētdien bija gatavi lidot uz Telavivas Ben Guriona lidostu  mierīgā misijā ar mērķi apmeklēt palestīniešu ģimenes. Organizatori informēja, ka vairāk nekā trešdaļa aktīvistu gatavojās lidot no Francijas.

Briseles lidostā vismaz 120 pasažieri piedalījās protesta akcijā, ko viņiem liedza doties uz Telavivu. Policija aizturēja trīs personas par sabiedriskās kārtības traucēšanu. Vismaz 60 Beļģijas un 40 Francijas pilsoņi netika ielaisti lidmašīnās, lai gan viņiem bija biļetes. Lielākā daļa gatavojās lidot ar lidsabiedrību “Brussels Airlines”, kā arī ar “Lufthansa” un “Swiss Air” reisiem.

Vairāki desmiti cilvēku protestēja arī lidostā Ženēvā, kur, kā informēja aktīvisti, apmēra, 30 cilvēkiem tika liegts lidot uz Izraēlu. Līdzīgs skaits cilvēku protestēja Parīzes Šarla de Golla lidostā, kad viņiem liedza doties ar “Lufthansa” un “Swiss Air” reisiem.

Romā septiņiem Itālijas aktīvistiem liedza iekāpšanu lidsabiedrības “Alitalia” reisā.

Pērn apmēram 800 cilvēki mēģināja pievienoties kampaņai, bet lielākajai daļai ierasties Telavivā liedza lidsabiedrības. Vēl 120 personām Izraēla liedza uzturēties savā teritorijā un deportēja.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+