Pasaulē
Eiropa

Līdsoma izsaka atbalstu Džonsonam0


Andrea Līdsoma
Andrea Līdsoma
Foto: SCANPIX/AP/LETA

Andrea Līdsoma, kas līdz nesenam laikam bija atbildīga par valdības dienaskārtības uzturēšanu parlamenta apakšpalātā, otrdien izteikusi atbalstu savam bijušajām sāncensim cīņā par Lielbritānijas premjerministra amatu Borisam Džonsonam.

Līdsoma, kas stingri iestājas par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), sarunā ar privāto radiostaciju LBC atzinusi, ka, viņasprāt, Džonsons “būs ļoti labs vadītājs mūsu valstij”.

Džonsons jau līdz šim bijis favorīts starp citiem kandidātiem, taču Līdsomas atbalsts vēl vairāk vairo viņa izredzes.

Kā ziņots, otrdien notiks otrā balsošanas kārtā cīņā par premjera amatu, kurā piedalās seši atlikušie kandidāti.

Aizklātajā balsošanā varēs piedalīties visi 313 partijas parlamenta deputāti, un kandidātiem otrdienas balsojumā nepieciešamas vismaz 33 balsis, lai iekļūtu nākamajā kārtā.

Tomēr gadījumā, ja visi kandidāti pārvarēs šos robežu, vismazāk balsu saņēmušajam kandidātam vienalga būs jāizstājas no cīņas.

Rezultāti tiks paziņoti plkst.20 pēc Latvijas laika. Divas stundas vēlāk kandidāti piedalīsies televīzijas debatēs, kuras organizē sabiedriskā raidorganizācija BBC.

Trešdien ir paredzēta vēl viena balsošanas kārta un vajadzības gadījumā vēl divas kārtas ceturtdien, lai kandidātu skaitu samazinātu līdz diviem.

Uzvarētāju no abiem “priekšsacīkšu” līderiem balsojumā pa pastu izraudzīsies visi 160 tūkstoši Konservatīvās partijas biedru.

Balsojuma uzvarētājs, kuru paredzēts paziņot no 22. līdz 28.jūlijam, kļūs par Konservatīvās partijas līderi un automātiski arī par Lielbritānijas premjerministru.

Pirmās balsojuma kārtas līderis uz Konservatīvās partijas līdera amatu ir bijušais Lielbritānijas ārlietu ministrs Boriss Džonsons. Viņš saņēma 114 no 313 iespējamām balsīm.

Ārlietu ministrs Džeremijs Hants ceturtdienas balsojumā ar 43 balsīm ierindojās otrajā vietā, apsteidzot vides ministru Maiklu Govu, kurš saņēma 37 balsis.

Terēza Meja, kas cietusi neveiksmi, cenšoties panākt Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības, 7.jūnijā atkāpās no Konservatīvās partijas līdera amata. Taču viņa turpinās pildīt premjera pienākumus, kamēr netiks izraudzīts jaunais toriju līderis.

LA.lv