Mobilā versija
+3.2°C
Oļģerts, Aļģirds, Aļģis, Orests
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
16. decembris, 2014
Drukāt

Līdz 100 eiro palielina pabalstu Černobiļas AES avārijas seku likvidēšanas dalībniekiem (2)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Valsts sociālo pabalstu Černobiļas atomelektrostacijas (AES) avārijas seku likvidēšanas dalībniekiem un mirušo seku likvidēšanas dalībnieku ģimenēm no 2015.gada 1.janvāra palielinās no 85,37 līdz 100 eiro. Šādi otrdien lēmusi valdība, informē Labklājības ministrija (LM).

Minētais pabalsts ir viena no sociālajām garantijām, kas šai mērķa grupai noteikta Černobiļas atomelektrostacijas avārijas rezultātā cietušo personu sociālās aizsardzības likumā.

Pabalsta palielināšanai no valsts pamatbudžeta 2015. gadā papildu nepieciešami 541 833 eiro, bet 2016. un 2017.gadā – 550 022 eiro. Pabalstu saņem 3422 cilvēki.

Pabalsta apmērs kopš tā ieviešanas 2000. gadā ir pārskatīts un palielināts trīs reizes. Sākotnēji pabalsta apmērs bija 17,79 eiro mēnesī, tad tā apmēru paaugstināja 2005. gadā un noteica 49,80 eiro mēnesī, 2006. gadā – 64,03 eiro mēnesī un pēdējo reizi 2009. gadā – 85,37 eiro mēnesī.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Komunistu veikto noziegumu sekas apmaksa paši upuri nevis šā nozieguma organizātori- nosūtamo sarakstu sastādītāji un nosūtīšanas organizātori.Ir pat iespaids ka okupantu noziegums ir pārvērsts par latviešu tautas brīvprātīgu varoņdarbu.Arī šeit ir piestrādājuši ORA(okupācijas režīma aktīvisti)un arī šeit ir reveranss okupētajvalsts politika.Atgādināšu ka pensionētiem arodslimniekiem un arodivalīdiem ir aizliegts izmaksat apdrošināšanas atlīdzību un okupācijas laikā strādājošiem pusaudžiem šo laiku ir aizliegts iekļaut pensiju aprēķinos.Jo valsts ļoti labprāt sedz noziedznieku rēķinu,bet savas valsts pilsoņiem parāda pigu.

  2. Kad beidzot palielināsim pabalstus visiem okupantu militāristiem un ģimenēm , ko rumpitis atstāja Latvijā . Cerņobilas militāristi bija PSRS karaspēks un tai jarūpējas par savējiem ,, ko viņa dara . Vai naudiņu nebija labāk novirzīt politiski represētiem uz Sibiriju izsūtiem vai represētiem ? Viņiem nav nakāda pabalsts . Varbūt palielnāt Nacionālo pretošanas dalībniek pabalstu vai pensionāriem palielināt pensijas , neka rupēties par PSRS militāristiem un vel viņu ģimenēm .

Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (17)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+