Mobilā versija
-3.1°C
Baiba, Barbara, Barba
Svētdiena, 4. decembris, 2016
24. janvāris, 2012
Drukāt

Līdz 20.maijam pieprasa uzstādīt 110 stacionāros fotoradarus

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts policijas (VP) priekšnieks Ints Ķuzis vakar nosūtījis tādu kā brīdinājuma vēstuli SIA “Vitronic Baltica un Partneri”, pieprasot līdz 20.maijam uzstādīt 110 stacionāros fotoradarus, to šodien preses konferencē pastāstīja VP Galvenās kārtības policijas pārvaldes Prevencijas pārvaldes priekšnieks Edmunds Zivtiņš.

Patlaban ir noslēgusies projekta otrā kārta, un Latvijā strādā 30 uzņēmuma piegādātie pārvietojamie fotoradari, kā arī četri policijas rīcībā esošie. Šie 34 fotoradari kopumā var tikt izvietoti aptuveni 200 vietās.

Vaicāts par projekta pozitīvajiem rezultātiem, Zivtiņš atzina, ka šis gan ir vēl tikai daļēji realizējies projekts un vispārēji tā atdevi varēs redzēt tikai pēc visu iecerēto fotoradaru uzstādīšanas. Taču pērn novembrī uzstādītie 15 fotoradari jau tagad ir parādījuši savu pozitīvo ietekmi, jo ceļu satiksmes negadījumu skaits ir samazinājies.

Jau ziņots, ka no 21.janvāra uz Latvijas ceļiem ātruma pārkāpumus fiksē vēl 15 jauni pārvietojamie fotoradari, aģentūrai LETA iepriekš apstiprināja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Lita Juberte.

Līdz ar to patlaban kopumā uz Latvijas ceļiem darbojas 34 radari.

Līdz 21.janvārim kopumā darbojās 19 pārvietojamie fotoradari, no kuriem 15 bija izvietoti dažādās vietās Rīgas reģionā, bet Vidzemes, Zemgales, Kurzemes un Latgales reģionā – katrā pa vienam. Stacionārie fotoradari vēl nevienā Latvijas vietā nav sākuši darboties.

Juberte norādīja, ka 15 jaunie radari ir izvietoti visā Latvijas teritorijā, taču par precīzu sadalījumu informācija tikšot sniegta preses konferencē.

Kā ziņots, pirmajā darbības mēnesī – laikā no 21.novembra līdz 23.decembrim – 15 jaunie pārvietojamie fotoradari fiksējuši 4663 ātruma pārkāpumus, par kuriem uzlikta soda nauda 84 845 latu apmērā, iepriekš informēja Juberte.

Tādējādi viens fotoradars dienā fiksējis vidēji 145,7 pārkāpumus, par kuriem uzliktā soda nauda veido 2651 latu, liecina aģentūras LETA veiktie aprēķini.

Kā ziņots, sākotnēji daļu jauno fotoradaru bija iecerēts izvietot jau 21.oktobrī, bet iepriekš neparedzamu iemeslu dēļ to nebija iespējams izdarīt, tādēļ policija ar fotoradaru piegādātājiem vienojās par mēnesi pagarināt līguma izpildes termiņu.

Saskaņā ar iepirkuma konkursa rezultātiem fotoradarus piegādā un uzstāda trīs juridisko personu apvienība, kurā iekļauta AS “Vitronic Baltica”, vācu kompānija “Vitronic Dr.-Ing.Stein Bildverarbeitungssysteme” un SIA “Komerccentrs DATI grupa”.

Pievienot komentāru

Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+