×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
3. marts, 2012
Drukāt

Līdz 2014.gadam grib savest kārtībā Akadēmijas laukumu

laukum

Izsludinot labiekārtošanas konkursu skvēram Akadēmijas laukumā, konkursa dalībniekiem būtu jāiesniedz arī visa laukuma telpiskās konfigurācijas un attīstības priekšlikumi nākotnē, nolēma Rīgas pilsētas arhitekta kolēģija.

Rīgas pilsētas Austrumu izpilddirekcija ir iecerējusi līdz 2014.gadam savest kārtībā Akadēmijas laukumu, tāpēc gatavojas izsludināt metu konkursu par tā rekonstrukciju. Tā kā laukums atrodas pretī Latvijas Zinātņu akadēmijai (LZA), tad LZA ir ierosinājusi laukumā izvietot trīs Latvijas zinātnieku skulptūras, kā arī ierosina laukumā atrast veidu, kā demonstrēt Latvijas zinātnes jaunākos tehnoloģiskos sasniegumus.

Austrumu izpilddirekcijas izpilddirektors Dmitrijs Pavlovs skaidroja, ka patlaban Akadēmijas laukums ir nožēlojamā stāvoklī un tajā dzīvo bezpajumtnieki, tāpēc izpilddirekcija iecerējusi konkursu par laukuma rekonstrukciju, konkursam atvēlot 8000 līdz 10 000 latu.

Rīgas pilsētas arhitekta kolēģijas lielākos iebildumus izraisīja tas, ka patlaban Akadēmijas laukums nav laukums tā klasiskajā izpratnē, jo tam apkārt nav telpiskā ietvara.

“Šeit nav ko rekonstruēt, te var radīt tikai ko jaunu, jo patlaban nav laukuma kā tāda. Tad ir jātaisa konkurss, lai radītu laukumu kā tādu, patlaban ir tukšums ar laukuma nosaukumu,” sacīja arhitektūras profesors Jānis Krastiņš.

Arhitekts Andis Sīlis piebilda, ka nepieciešams izdomāt laukumam funkcionālu noslogojumu – vai nu to veidot kā zaļu parku, vai arī uzlabojot sabiedriskā transporta pieturvietas ar nojumēm un kioskiem.

Patlaban Rīgas pilsētas attīstības plānā Akadēmijas laukumā apbūve nav paredzēta, tāpēc arhitekti ierosināja vispirms sakārtot laukumu, vienlaikus lūdzot izdarīt grozījumus attīstības plānā, lai nākotnē šajā laukumā būtu pieļaujama apbūve.

“Vispirms ir tuvākajiem desmit gadiem jārada sakārtota un kvalitatīva vide šajā laukumā,” uzsvēra ainavu arhitekte Daiga Veinberga.

Labiekārtošanas konkursa nolikumā pievienojot prasību iesniegt laukuma apjoma telpiskās konfigurācijas priekšlikumus, varētu iegūt vīzijas, kādā veidā pēc desmit gadiem ap laukumu varētu izveidot apbūvi, lai tas iegūtu laukuma formu, uzskata Rīgas pilsētas arhitekta kolēģija.

Savukārt Latvijas zinātnieku skulptūras LZA varētu izvietot otrpus Turgeņeva ielai brīvajās teritorijās LZA ēkas spārnos, ierosināja arhitekti.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +19.9
Alūksne +19.5
Daugavpils +18.7
Saldus +20
Liepāja +18.1
Jelgava +20
Ventspils +17.4
Limbaži +21
Madona +20
Rēzekne +19
Draugiem Facebook Twitter Google+