×
Mobilā versija
°C
Mirta, Ziedīte
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
5. maijs, 2015
Drukāt

Līdz 2020.gadam plānots uz pusi samazināt ilgstošo bezdarbnieku skaitu (10)

bezdarbnieki_leta2

Līdz 2020.gadam ilgstošo bezdarbnieku skaitu plānots samazināt uz pusi, teikts šodien valdības apstiprinātajās Labklājības ministrijas (LM) izstrādātajās “Iekļaujošās nodarbinātības pamatnostādnēs 2015.-2020.gadam”.

Patlaban no 83 464 reģistrētajiem bezdarbniekiem 31% ir ilgstošie bezdarbnieki jeb tādi, kas bez darba ir vairāk nekā gadu. Līdz 2020.gadam šo īpatsvaru plānots samazināt līdz 15%.

Labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS) šodien preses konferencē sacīja, ka papildus šai prioritātei pamatnostādnes paredz arī jauniešu bezdarba mazināšanu, cilvēku vecumā virs 50 gadiem bezdarba mazināšanu, subsidētās nodarbinātības veicināšanu cilvēkiem ar invaliditāti, kā arī bezdarbnieku ar zemākām prasmēm pārkvalificēšanu un prasmju paaugstināšanu.

Kopumā līdz 2020.gadam šiem mērķiem no valsts budžeta un Eiropas Savienības struktūrfondiem paredzēti 314 miljoni eiro.

LM Darba tirgus politikas departamenta direktors Imants Lipskis norādīja, ka no šiem līdzekļiem bezdarbnieku apmācībai paredzēti 89,8 miljoni eiro, ilgstošo bezdarbnieku aktivizācijai 58,5 miljoni eiro, jauniešu garantijām 62,1 miljons eiro, nodarbinātības pasākumiem 57,9 miljoni eiro, apmācībām nodarbinātajiem ar zemākām prasmēm paredzēti 31 miljons eiro, darba vides kvalitātes uzlabošanai 10,6 miljoni eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

  1. Uz so bridi tema par bezdarbn.pec 50 ,ir vispar apklususi.Esmu izmisuma uz pilsetu aizbraukt stradat nereali,laukos darba nav,zeme ir ,bet par visu jamaksa,uzart uzkultivet,vagas izdzit,tad rudeni atkal uzart,protams ari seklas maksa naudu.Ka lai dzivoju pilnigi bez kadiem ienakumiem?

  2. To tik Rīgas ierēdņi spējīgi izdomāt, jo kaut kas jau jādomā, lai saņemtu naudu… Šķiet, jābūt galīgi slimam, lai domātu, ka bezdarbnieka motivēšana (sarunas ar psihologu, psihoterapeitu, sociālo darbinieku) dos iespēju atrast darbu. Paskatieties NVA mājaslapā, cik bieži un cik vakances parādās Balvu filiālē. Labi, ja 1 mēnesī. Kur šie tūkstoši-bezdarbnieki aizbrauks tālāk darba meklējumos, ja viņiem nav naudas? Iztiek ar to, ko izaudzē dārzā un izslauc no govs, tā arī velk dzīvību. Bet te ierēdņi izdomā kārtējo pasaku, ka, lūk, trūkst motivācijas. Ko dod motivācija, ja nav naudas un darba? Balvu novados (Viļakas, Baltinavas, Rugāju, Balvu) ir tāpat kā Vārkavas novadā, kur ap 90% iedzīvotāju ir bezdarbnieki… Un tā doma, ka iztērēs miljonus motivēšanai nevis darbavietu radīšanai vai reālai palīdzībai ir kā spļāviens sejā šiem nabaga bezdarbniekiem!

  3. AH, … Kādi slima suņa sapņi… Dalīs miljonus jeb liks no vienas kabatas otrā un prātos, ka pēc 5 gadiem samazinās bezdarbu… Cik stulbam jābūt cilvēkam, lai tā rīkotos! Un vēl pa pasauli bazūnētu! Izveidojiet, ei, jūs, tur, vismaz 100 darba vietas par tiem miljoniem, nevis lieciet naudu savās kabatās un gaidiet, ka pēc 5 gadiem daļa bezdarbnieku aizbrauks uz ārzemēm, daļa aizies pensijā, bet daļa – izmirs… Un tad bez kauna un goda šie paši ierēdņi lepni paziņos, ka par šiem miljoniem viņiem izdevies samazināt bezdarbu! Līdz kam mēs valstī esam nonākuši!!! Ārprāts!

  4. ko tad darīsī, sāks izšaut ilgstošos bezdarbniekus,jāsāk domāt kur paslēpties,normālas darba vietas ar pienācīgu atalgojumu jau nav.

  5. Tas bezdarbnieku skaits līdz 2020. gadam, samazināsies pats par sevi ,dabiskā veidā,jo tie tie cilvēki,kurus neņem darbā ,būs sasnieguši pensijas vecumu. Viena ķibele beigsies,otra sāksies,jo pensijas būs niecīgas bez pietitiekamā darba stāža un izpeļņas.

  6. jaaa,cetri veci skataas ,ka viena dama strada.

    • “Droporgs” – tā arī ir cienījama nodarbošanās (sk. attēla kreisajā augšējā stūrī).

    • ko Tu,šī meiča māca ,kā būtu jāsāk darboties ar zemīti,tie taču veči no lielpilsētas,kuri ne lāpstu,ne grābekli nav redzējuši,bet ēst sāk gribēties.

Draugiem Facebook Twitter Google+