Mobilā versija
-3.6°C
Antons, Antis, Antonijs
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
13. maijs, 2015
Drukāt

Līdz 2060. gadam Lietuvā būs straujākais iedzīvotāju kritums ES; Latvija otrajā vietā

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Iedzīvotāju skaits Baltijas valstīs līdz 2060. gadam samazināsies, Lietuvā šī samazināšanās būs visstraujākā starp Eiropas Savienības (ES) valstīm – par 38%, bet Latvija būs otrajā vietā ES ar samazinājumu par 30%, prognozēts Eiropas Komisijas (EK) pārskatā.

EK Ekonomikas un finanšu lietu ģenerāldirekcijas sagatavotajā pārskatā ir prognozēts, ka iedzīvotāju skaits šajā periodā Latvijā samazināsies no diviem miljoniem līdz 1,4 miljoniem (par 30%), Igaunijā – no 1,3 miljoniem līdz 1,1 miljonam (par 15%), bet Lietuvā – no 2,9 miljoniem līdz 1,8 miljoniem (par 38%).

EK demogrāfijas eksperti prognozē, ka iedzīvotāju skaits samazināsies pusē ES dalībvalstu.

Strauja iedzīvotāju skaita samazināšanās tiek prognozēta Bulgārijā un Grieķijā – attiecīgi par 25% un 23%.

Savukārt visstraujākais iedzīvotāju skaita pieaugums tiek prognozēts Luksemburgā, Beļģijā, Zviedrijā, Kiprā un Lielbritānijā.

Pārskats, kurā ir vairāk nekā 400 lappušu, publicēts internetā ar adresi http://ec.europa.eu/economy_finance/publications/european_economy/2015/pdf/ee3_en.pdf

Pievienot komentāru

VIDEO: Pārdaugavā no kravas automašīnas izbirst kastes ar aluRīgā šodien, kravas automašīnai strauji bremzējot, uz ielas izbirušas kastes ar alu, pastāstīja Valsts policijas preses pārstāve Līna Kaļķe.
"Jā, jā, jā, kļūdījāmies!" Auto žurnālists Pauls Timrots par "Zebras" traci (2)“Jā, jā, jā, kļūdījāmies! Esam gatavi saņemt līgumā noteikto sodu par pērnā gada sižetiem, kas tapa sadarbībā ar Rīgas domes Satiksmes departamentu.
Draugiem Facebook Twitter Google+