Mobilā versija
+5.3°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
13. maijs, 2015
Drukāt

Līdz 2060. gadam Lietuvā būs straujākais iedzīvotāju kritums ES; Latvija otrajā vietā

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Iedzīvotāju skaits Baltijas valstīs līdz 2060. gadam samazināsies, Lietuvā šī samazināšanās būs visstraujākā starp Eiropas Savienības (ES) valstīm – par 38%, bet Latvija būs otrajā vietā ES ar samazinājumu par 30%, prognozēts Eiropas Komisijas (EK) pārskatā.

EK Ekonomikas un finanšu lietu ģenerāldirekcijas sagatavotajā pārskatā ir prognozēts, ka iedzīvotāju skaits šajā periodā Latvijā samazināsies no diviem miljoniem līdz 1,4 miljoniem (par 30%), Igaunijā – no 1,3 miljoniem līdz 1,1 miljonam (par 15%), bet Lietuvā – no 2,9 miljoniem līdz 1,8 miljoniem (par 38%).

EK demogrāfijas eksperti prognozē, ka iedzīvotāju skaits samazināsies pusē ES dalībvalstu.

Strauja iedzīvotāju skaita samazināšanās tiek prognozēta Bulgārijā un Grieķijā – attiecīgi par 25% un 23%.

Savukārt visstraujākais iedzīvotāju skaita pieaugums tiek prognozēts Luksemburgā, Beļģijā, Zviedrijā, Kiprā un Lielbritānijā.

Pārskats, kurā ir vairāk nekā 400 lappušu, publicēts internetā ar adresi http://ec.europa.eu/economy_finance/publications/european_economy/2015/pdf/ee3_en.pdf

Pievienot komentāru

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (57)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Līdz bākai Kolkā aizbrist nevarēja, bet tuvu gan: Unikālā jūras atkāpšanās (1)Aizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas, pateicoties austrumu vējam. Visā Latvijas
Draugiem Facebook Twitter Google+