Mobilā versija
Brīdinājums +2.1°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
13. maijs, 2015
Drukāt

Līdz 2060. gadam Lietuvā būs straujākais iedzīvotāju kritums ES; Latvija otrajā vietā

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Iedzīvotāju skaits Baltijas valstīs līdz 2060. gadam samazināsies, Lietuvā šī samazināšanās būs visstraujākā starp Eiropas Savienības (ES) valstīm – par 38%, bet Latvija būs otrajā vietā ES ar samazinājumu par 30%, prognozēts Eiropas Komisijas (EK) pārskatā.

EK Ekonomikas un finanšu lietu ģenerāldirekcijas sagatavotajā pārskatā ir prognozēts, ka iedzīvotāju skaits šajā periodā Latvijā samazināsies no diviem miljoniem līdz 1,4 miljoniem (par 30%), Igaunijā – no 1,3 miljoniem līdz 1,1 miljonam (par 15%), bet Lietuvā – no 2,9 miljoniem līdz 1,8 miljoniem (par 38%).

EK demogrāfijas eksperti prognozē, ka iedzīvotāju skaits samazināsies pusē ES dalībvalstu.

Strauja iedzīvotāju skaita samazināšanās tiek prognozēta Bulgārijā un Grieķijā – attiecīgi par 25% un 23%.

Savukārt visstraujākais iedzīvotāju skaita pieaugums tiek prognozēts Luksemburgā, Beļģijā, Zviedrijā, Kiprā un Lielbritānijā.

Pārskats, kurā ir vairāk nekā 400 lappušu, publicēts internetā ar adresi http://ec.europa.eu/economy_finance/publications/european_economy/2015/pdf/ee3_en.pdf

Pievienot komentāru

Polijā traģiskā avārijā iekļuvusi kravas automašīna no Latvijas (3)Kravas automašīna no Latvijas Polijā iekļuvusi avārijā, kurā gājuši bojā trīs cilvēki, vēsta Polijas mediji. Avārija notikusi pie Dibku ciemata.
Draugiem Facebook Twitter Google+