Mobilā versija
Brīdinājums +0.9°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
25. maijs, 2015
Drukāt

Līdz 3000 eiro lielus ienākumus no vīngliemežu lasīšanas ar nodokli neapliks

Foto - VAADFoto - VAAD

Līdz 3000 eiro lieli gada ienākumi no nemedījamās sugas indivīda – parka vīngliemeža (Helix pomatia) – ieguves netiek aplikti ar nodokli. To paredz likuma grozījumi, kas stāsies spēkā 3.jūnijā, informē Valsts ieņēmumu dienestā (VID).

Dienestā uzsver, ka jau iepriekš noteikts, ka ar iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN) netiek aplikti līdz 3000 eiro lieli ienākumi gadā no lauksaimnieciskās ražošanas un lauku tūrisma pakalpojumu sniegšanas, kā arī no sēņošanas, ogošanas, savvaļas ārstniecības augu un ziedu vākšanas.

Saeima aprīļa beigās ar pieņemtajiem grozījumiem likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” noteica, ka gada apliekamajā ienākumā netiek ietverti un ar nodokli netiek aplikti arī ienākumi no parka vīngliemeža ieguves.

Likumā attiecībā uz fiziskās personas ienākumu ir ietverts pašdeklarēšanas princips un noteikts, ka fiziskā persona maksā nodokli rezumējošā kārtībā – atbilstoši gada ienākumu deklarācijā veiktajam aprēķinam. Tas nozīmē, ka persona var nereģistrēties kā saimnieciskās darbības veicēja, bet visa gada laikā pati uzskaita gūtos ienākumus.

Tikai saņemot ar nodokli apliekamus ienākumus, kas pārsniedz 3000 eiro gadā, personai jāreģistrējas VID kā saimnieciskās darbības veicējam, jāaprēķina un jāiemaksā budžetā nodokli, iesniedzot gada ienākumu deklarāciju.

Gada ienākumu deklarācija saimnieciskās darbības veicējiem par 2015.gadā gūtajiem ienākumiem VID jāiesniedz laikā no 2016.gada 1.marta līdz 1.jūnijam.

Dabas velšu iepircējs, tajā skaitā parka vīngliemežu uzpircējs, nodokli izmaksas vietā neietur, bet līdz taksācijas gadam sekojošā gada 1.februārim iesniedz VID paziņojumu par fiziskai personai izmaksātajām summām, skaidro dienestā.

Pievienot komentāru

Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (18)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+