Mobilā versija
Brīdinājums -0.9°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
16. novembris, 2016
Drukāt

Līdz 450 eiro “uz rokas” mēnesī saņem 44% strādājošo (5)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Šā gada 3.ceturksnī darba algu pēc nodokļu samaksas līdz 450 eiro mēnesī saņēma 44% darba ņēmēju, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Salīdzinot ar 2015.gada 3.ceturksni, mazo algu saņēmēju īpatsvars, ir samazinājies par 4,3 procentpunktiem.

20,1% darba ņēmēju saņēma minimālo darba algu vai mazāk, kas ir par 2,6 procentpunktiem mazāk nekā gadu iepriekš, kad minimālo algu vai mazāk saņēma 22,7% darba ņēmēju.

Savukārt 30,9% (2015.gada trešajā ceturksnī – 28,6%) šogad trešajā ceturksnī pamata darbavietā neto algā mēnesī saņēma 450,01-700 eiro, 17,7% (14,3%) darba ņēmēju saņēma algu 700,01-1400 eiro robežās, bet algu no 1400,01 eiro un vairāk mēnesī saņēma 2,5% darba ņēmēju pretstatā 3,1% pirms gada.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Nevienā statistikā neparādās alga uz rokas. Bet alga pirms nodokļu nomaksas. Kārtējie meli???? Skaidrs, ka iedzīvotāju maciņi ir gaužām tukši. Domā, valdība! Bet vienreiz beidz melot!!!

 2. Liecieties miera jau sen nemaksa nekadas aploksnes.Jo nav no ka maksat un ta tiesam ir alga uz ko cilveki dzīvo.

  • Nav no kā maksāt??? Atbildēt

   Ielas pilnas dārgām un netikdārgām mašīnām. Veikali pilni visādām jaukām precēm. Jā, Latvijā nepārprotami sastopama nabadzība… bet citiem ari netrūkst…. Un citi nemaksā nodokłos to kas vińiem pienākas maksāt.

   • Nav sartura par auto Atbildēt

    Teiktajam, ka ielas pilnas ar mašīnām – tas nav pārticības rādītājs, jo auto šodien var nopirkt par 200 – 300. Un tml. Nekomentēšu tālāk.

    Valsts pārticības rādītāju vajag meklēt izglītības, medicīnas un sociālās drošibas kanonos, dzimstības un mirstības skaitļos. Pēdēji ir ļoti precīzi. Arī pensiju apmēros, kas ir ne tikai iztikas avota rādītājs, bet kādu darba algu pensionārs ir nopelnījis, kāds ir bijis darab nodrošinājums. Caurmērā tas ir rādītājs, kaut principā neviens skaitlis līdz galam nav pilnvērtīgs. Sevišķi aplams ir vidējais rādītājs algām, pensijām utt.
    Auto. Ja 350 00 – 400 000 cilvēku izbrauca un dzīvo ārzemēs, sūta miljardus naudas – tātad, tuvinieki kaut ko dabū un pērk arī automašīnas, jo bez tās šodien nevar iztikt, tā nav vairs luksusa prece.

 3. Tās aplokšńu algas…. tad tā bilde kłūst patiesāka!

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (1)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+