×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
17. decembris, 2012
Drukāt

Līdz 6.janvārim ieeja Līgatnes dabas takās būs bezmaksas

Foto - LETAFoto - LETA

No šodienas līdz nākamā gada 6.janvārim, tostarp arī Ziemassvētku laikā, Līgatnes dabas takās ieeja būs bez maksas, informē Dabas aizsardzības pārvalde (DAP), kas šajā nedēļas nogalē sākusi apsaimniekot dabas takas.

No šā gada 14.decembra DAP pārtrauksi līgumu ar Gaujas nacionālā parka fondu, kas līdz šim veica dzīvnieku aprūpi un uzturēšanu Līgatnes dabas takās. No 15.decembra šo funkciju veic DAP.

“Pašlaik Līgatnes dabas taku darbību – saimniecisko darbu organizēšanu un Līgatnes dabas takās mītošo dzīvnieku aprūpi atbilstoši dzīvnieku labturības prasībām – nodrošinās DAP darbā pieņemtie zvērkopji. Zvērkopjiem ir atbilstoša profesionālā izglītība un pieredze dzīvnieku kopšanā un aprūpē,” skaidro DAP ģenerāldirektors Jānis Strautnieks.

Pašlaik Līgatnes dabas takās notiek aktīva rosība un norisinās apkārtnes infrastruktūras uzlabošana. Šonedēļ talkas laikā iecerēts demontēt veco staltbriežu skatu platformu, nupat arī ierīkota tradicionālā Līgatnes dabas taku distanču slēpošanas trase.

LETA jau ziņoja, ka Gaujas nacionālā parka fonds jau pirms mēneša esot rakstiski informējis DAP par to, ka Līgatnes dabas taku darbības nodrošināšanai ir nepieciešami vismaz 70 000 latu, lai gan vidējie gada ieņēmumi ir vien 50 000 latu. Tāpēc fonda valdes sēdē, izvērtējot situāciju, pieņemts lēmums lauzt 2009.gadā noslēgto līgumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+