×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
14. marts, 2014
Drukāt

Līdz ar kūlu svilst pirts, kūts un māja (1)

kulas_ugunsgreks3

Aizvadītajā diennaktī dzēsti 129 kūlas ugunsgrēki, un, iespējams, tieši sausās zāles dedzināšanas dēļ nodegušas arī vairākas ēkas, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotā informācija.

Daugavpils novada Lauceses pagastā sausā zāle degusi 15 hektāru platībā un nepasaimniekota kūts 120 kvadrātmetru platībā. Vēl Daugavpils novada Sventes pagastā dega sausā zāle pusotra hektāra platībā un saimniecības ēka 30 kvadrātmetru platībā.

Rēzeknes novada Maltas pagastā kūla degusi 10 hektāru platībā un pirts 15 kvadrātmetru platībā. Savukārt Ludzas novada Istras pagastā sausā zāle degusi 15 hektāru platībā un neapsaimniekota māja 15 kvadrātmetru platībā.

Lielākie kūlas ugunsgrēki dzēsti Rēzeknes novada Ozolaines pagastā, kur sausā zāle degusi 25 hektāru platībā, Daugavpils novada Kalkūnes pagastā un Vecumnieku novada Vecumnieku pagastā – 20 hektāri, Ludzas novada Istras pagastā – 15 hektāri, Neretas novada Neretas pagastā – 10 hektāri.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un ir administratīvi sodāma.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kūlas dedzināšanas trakums ir viens no nācijas pašiznīcināšanās variantiem. Tur neko nevar darīt. Tas ir tas pats, kas braukt dzērumā, pārsniegt braukšanas ātrumu, braukt uz vilciena jumta, nodarboties ar zemledus makšķerēšanu ledus iešanas laikā utt. un tā joprojām.

Draugiem Facebook Twitter Google+