Mobilā versija
+3.8°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
13. marts, 2015
Drukāt

Līdz ar silto laiku strauji pieaudzis pacientu skaits ar zāģētām brūcēm

Foto-LETAFoto-LETA

Līdz ar siltāka laika iestāšanos, kad ir pieaugusi mežizstrādes un kokapstrādes darbu intensitāte, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Mikroķirurģijas centrā strauji pieaudzis to pacientu skaits, kuri guvuši dažādas zāģētas traumas. Palīdzība bijusi nepieciešama pacientiem no visas valsts, informē RAKUS pārstāve Inguna Potetinova.

Tikai aizvadītās nedēļas laikā vien Mikroķirurģijas centrā nogādāti 13 cilvēki ar šādām traumām – divreiz vairāk nekā ierasts, bet pēdējo divu mēnešu laikā ir veiktas vairāk nekā 60 operācijas, kurās ārsti piešuvuši atpakaļ nozāģētās ķermeņa daļas vai bijuši spiesti apstrādāt amputācijas stumbrus, skaidroja slimnīcas pārstāve.

Speciālisti norāda, ka neatkarīgi no tā, vai trauma gūta darba vai sadzīves apstākļos, sekas ir nopietnas. Nereti pie šīm traumām vainojama neuzmanība un darba drošības apstākļu neievērošana.

“Lai izvairītos no šādiem nelaimes gadījumiem, ir nepieciešamas atbilstošas iemaņas darbam ar instrumentiem un ierīcēm, kā arī stingri jāievēro darba drošības noteikumi un jālieto specifiskie aizsarglīdzekļi. Par šiem jautājumiem Latvijas mikroķirurgi runā vairāku gadu garumā, tomēr situācijas uzlabošanās nav novērojama,” uzsver RAKUS pārstāve.

Viņa atzīmē, ka sinoptiķi arī šajās brīvdienās sola pavasarīgu laiku, tāpēc ārsti īpaši atgādina, ka alkohols un zāģis nav savienojamas lietas. Apreibinošu vielu ietekmē cilvēks zaudē spējas adekvāti novērtēt situāciju un pieņemt pareizus lēmumus.

Pievienot komentāru

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (13)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (23)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+