×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
10. augusts, 2015
Drukāt

Līdz augusta beigām varēs apskatīt Fridrihsona zīmējumus

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 11. līdz 28. augustam mākslas galerijā “Jēkabs” būs apskatāma gleznotāja, akvarelista Kurta Fridrihsona (1911–1991) darbu izstāde, LA.lv uzzināja galerijā.

Izstādē būs eksponēti ap 40 mākslas darbi.

Kurts Fridrihsons ir viens no izsmalcinātākajiem zīmētājiem latviešu divdesmitā gadsimta otrās puses mākslā. Viņa daiļradē būtisku vietu ieņem akvareļa un vēlāk arī flomāstera tehnika. Mākslinieks ir pievērsies seno leģendu, pasaules literatūras un mākslas kultūrslāņu interpretācijai. Kurta Fridrihsona daiļradē atspoguļojas spilgts iekšējās garīgās pasaules nianšu atainojums, kas latviešu mākslā nav bieža parādība.

40. gadu beigās Kurts Fridrihsons ar domu biedriem pulcējās t.s. “franču grupā”, kas kļuva par iemeslu izsūtījumam – mākslinieks trimdā atradās no 1951. līdz 1956. gadam. Izsūtījumā tapa neskaitāmi zīmējumi, galvenokārt akvareļa tehnikā.

Kurts Fridrihsons ir piedalījies izstādēs kopš 1932. gada – sarīkojis personālizstādes Ņujorkā, Honolulu un Rīgā. Viņa darbi ir izstādīti māksliniekam veltītās izstādēs Rīgā un Liepājā. Kurts Fridrihsons ir piedalījies arī latviešu mākslinieku grupu izstādēs Latvijā, bijušās Padomju Savienības republikās, Eiropā, ASV, Austrālijā un citur.

Mākslas galerijā “Jēkabs” mākslinieka Kurta Fridrihsona darbi būs aplūkojami līdz 28. augustam darba dienās no plkst. 12 līdz 18.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+