×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
26. novembris, 2017
Drukāt

Līdz gada beigām vēlas vēl neizņemt no aprites “sarkanos” gāzes balonus (7)

Foto-LETAFoto-LETA

Ekonomikas ministrija (EM) rosina līdz šī gada beigām tomēr neizņemt no aprites tā dēvētos “sarkanos” gāzes balonus.

EM iesniegusi izskatīšanai valdībā grozījumus noteikumos par transportējamām spiedieniekārtām. Patlaban spēkā esošais regulējums paredz, ka gāzes baloni, kas tika laisti tirgū un nodoti lietošanā līdz brīdim, kad Latvijas teritorijā kļuva saistošas uz gāzes baloniem attiecināmās Eiropas Savienības (ES) tiesību normas (GOST baloni) var atrasties apritē līdz šī gada beigām pie nosacījuma, ja tiem ir veikta nacionālā tehniskā pārbaude un ir atzīts, ka GOST balons atbilst izvirzītajām prasībām.

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) šā gada pirmajā pusē veica tirgus uzraudzības pasākumus. To ietvaros PTAC konstatēja, ka no visiem tirgū piedāvātajiem gāzes baloniem 80% ir GOST baloni. Gāzes balonu uzpildes stacijas, kas veic GOST balonu tehniskās pārbaudes kopumā 2015.un 2016.gadā ir pārbaudījušas 593 930 gāzes balonus, no kuriem 4051 GOST baloni jeb 0,7% tika atzīti par nederīgiem turpmākai lietošanai.

“Minētie uzraudzības rezultāti dod pamatu secinājumiem, ka gāzes balonu tirgū joprojām lielu īpatsvaru kopējā gāzes balonu skaitā ieņem GOST baloni. Turklāt tehnisko pārbaužu rezultāti liecina, ka normālos un paredzamos lietošanas apstākļos nav pamata uzskatīt, ka GOST balonu turpmākā lietošanas radītu apdraudējumu GOST balonu lietotājiem,” pauda EM.

Apkopojot minētos faktus, EM ieskatā ir veicināma nevis nekavējoša GOST balonu izņemšana no tirgus, bet gan pakāpeniska gāzes balonu parka nomaiņa. Tāpēc noteikumos plānoti grozījumi, kas atceļ normu, ka GOST baloni ir jāizņem no tirgus līdz šī gada nogalei.

Tajā pašā laikā noteikumi tiek papildināti ar normu, ka papildus tiem GOST baloniem, kuri nav izturējuši tehnisko pārbaudi, no tirgus tiks izņemti arī GOST baloni, kuri ir sasnieguši ievērojamu vecumu, proti, 40 gadu slieksni kopš to ražošanas brīža. Minētā kārtība ļautu izņemt no tirgus visvecākos GOST balonus, par kuru drošības līmeni ir vislielākās bažas, taču atļautu turpināt lietot jaunākos GOST balonus. Tādējādi tiktu nodrošināta pakāpeniska gāzes balonu parka nomaiņa uz ES prasībām atbilstošiem gāzes baloniem.

Noteikumos arī paredzēts iestrādāt normu, kas paredz, ka visiem GOST baloniem pēc tehniskās pārbaudes ir jābūt aprīkotiem ar ventili, kas atbilst ES prasībām un attiecīgi ir marķēts ar “Pī” zīmi.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. labi,braucēji uz Lietuvu-ne visi var aizbraukt,vai ceļa izdevumi neskaitās?

  • Parasti tādam braucienam apvienojas. Mans vīrs, parasti ar busiņu brauc un atved balonus vēl kāduem 3-4 kaimiņiem. Tas nav nekāds bizness, vienīgi pliki ceļa izdevumi atmaksājas.

 2. lai gan nekas nav minēts,saprotu,ka būs jāpērk jauni gāzes baloni,jo ES ta grib.saprotu-drošībai jābūt,bet cilvēks jau reiz ir pircis balonu,tad gadiem ir klients,vai tas neko neizsaka?vai varbūt ir kādi varianti,kur ir informācija?raksts ļoti nepilnīgs!

  • Ja tas bus izdevigi tigotajem ,viņi visu ko vares nomainit , lai tik nauda nak .

   • Protams,ka varēs! Tikai pensionāri un invalīdi kadu laiku būs bez iztikas,kamēr atliks naudiņu šim pirkumam,kas jau tagad nav lēti,bet kaut kā jau jādzīvo,katrs zina,cik ilgi aptuveni ar balonu iztiks…

    • Pensionāriem arī padomijas gāzes plītiņas saglabājušās ,kuras ir ne mazāk bīstamas par baloniem.Gribat lai kāda tantiņa kārtējo reizi uzrauj gaisā kādu mājas daļu?Ja personīgā mājā,katrs dara kā grib.Bet daudzdzīvokļu mājā?Nedomāju ka kaimiņi būs sajūsmā!Drošība ir jāievēro un baloni laikus jāmaina

 3. pēc gāzes balona jābrauc uz Lietuvu,tur gāzes balons maksā 15-18 eur

Draugiem Facebook Twitter Google+