×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
27. novembris, 2012
Drukāt

Līdz griestiem vēl tālu


Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

“Jūtos ļoti labi, bet liekas, ka varu cīnīties par ko vēl augstāku,” pēc izcīnītās septītās vietas kamaniņu sporta Pasaules kausa (PK) sacensību pirmajā posmā Īglsas trasē saka Inārs Kivlenieks.


 

Vasaras darbs

“Jā, droši vien vari mani apsveikt,” telefona klausulē Ināra balss skan mundri. Īglsā viņš piekāpās tikai pieciem vāciešiem ar trīskārtējo pasaules čempionu Fēliksu Lohu priekšgalā un mājiniekam Manuelam Fisteram. Uzreiz aiz latvieša palika titulētie Alberts Demčenko (Krievija) un Armīns Cēgelers (Itālija). Ārzemēs Kivlenieks tikai otro reizi iebraucis desmitniekā – līdz šim augstākais sasniegums bija desmitā vieta Kēnigszē trasē Vācijā, kur šīs nedēļas beigās kamanu braucēji startēs PK otrajā posmā.

Inārs gan piebilst, ka Īglsā varēja būt pat vēl augstāka vieta. “Laiks bija pārāk silts – plus trīs grādi. Tiem, kas startēja ar pirmajiem numuriem, bija labāks ledus. Vācieši otro braucienu veica pēdējie, bet viņiem, protams, nekas netraucē. Nav tā, ka man kamanu slieces nebūtu piemērotas siltam laikam. Vāciešiem ir tādas smēres, kādu nav Latvijas komandai.”

Kivlenieks teic, ka pats par veiksmīgo startu Īglsā nav īpaši pārsteigts. Iepriekšējās sezonas pirmspēdējā PK posmā Siguldā viņš izcīnīja trešo vietu, un tas devis lielu pārliecību, ka kamanas ir konkurētspējīgas, bet braukšana un starts – paša ziņā. “Šovasar ļoti cītīgi pastrādāju – paldies trenerim Jānim Liepam. Esmu kļuvis stiprāks, ātrāks. Vēl jau optimālā forma nemaz nav sasniegta, tāpēc domāju, ka uz sezonas otru pusi startam jābūt vēl labākam,” Inārs saka. Īglsā viņam bija sestais un piektais starta laiks, priekšā tikai četri vācieši, pirmajā braucienā – arī kanādietis Sems Ednijs.

Arī trasē sajūta esot optimistiska. “Pirms gada ar Īglsas trasi pamatīgi cīnījos, bet tagad gan treniņos, gan sacensībās izdevās labi braucieni. Sīkas kļūdas jau ir vienmēr, bet kopumā esmu apmierināts. Arī pirms sezonas bija progress visās trasēs, kurās braucu, – nevienā nepieļāvu lielas kļūdas.”

Kēnigszē viņš ieradies ar lielām cerībām. “Pērn tur ar diviem bēdīgiem braucieniem biju desmitais, šogad gribētos iekļūt sešniekā,” Kivlenieks skaidro.

 

Vāciešu dominance

Pārējiem Latvijas sportistiem sezonas sākums iznāca piezemēts. Mārtiņš Rubenis ierindojās 17. vietā, Kristaps Mauriņš – priekšpēdējā, 31. Maija Tīruma sezonu sāka ar 18. vietu, viņas māsa Elīza – par četrām vietām zemāk, apsteidzot divas konkurentes. Arī dāmu konkurencē dominēja Vācijas sportistes – četras pirmajā piecniekā, uzvarēja Anke Višņevska. Jāuzteic kanādiete Aleksa Gūga, kura spēja vācietēm atņemt bronzas medaļu.

Īsto ātrumu vēl nespēja attīstīt Juris un Andris Šici – devītie ekipāžu sacensībās. Oskaram Gudramovičam un Pēterim Kalniņam 15. vieta, pirmā – Vācijas kamaniņu braucējiem Tobiasam Vendlam un Tobiasam Arltam. Kopā vāciešiem septiņas no deviņām individuālajām medaļām un zelts arī stafetē, kur Latvijai sestā vieta 13 komandu konkurencē.

Inārs Kivlenieks atzīst, ka pēc pirmā posma var spriest, ko un kurš paveicis vasarā, taču izdarīt tālejošus secinājumus vēl pāragri. Cerams, arī komandas biedriem izdosies pakāpties augšup.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+