×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
21. marts, 2013
Drukāt

Līdz jaunajai ražai pērnā gada Latvijā audzētie kartupeļi būs pieejami

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijā pērn kartupeļi novākti nepieciešamajā apmērā, lai ar tiem pietiktu līdz jaunajai ražai, aģentūrai BNS pastāstīja Kartupeļu audzētāju asociācijas (KAA) valdes priekšsēdētājs Ilmārs Immurs.

Viņš teica, ka kartupeļu audzētāju iespējas un nepieciešamība nodrošināt ražu visu gadu ir atkarīgas no katras saimniecības vēriena ‒ jo lielāka saimniecība, jo tai ir svarīgāk nodrošināt, lai kartupeļi patērētājam būtu pieejami visu gadu. Pretējā gadījumā uzņēmums ciestu zaudējumus. Savukārt mazajām saimniecībām ne vienmēr ir iespēja kartupeļus ilgstoši uzglabāt un atdzesēt, līdz ar to tās savu ražu nereti pārdod jau rudenī.

“Es kā kartupeļu audzētājs esmu ieinteresēts nodrošināt, lai pērnā gada kartupeļu raža pircējiem būtu pieejama līdz brīdim, kad izaugs jaunā raža. Domāju, ka arī citās lielajās saimniecībās pagājušā gada kartupeļu raža būs pieejama līdz brīdim, kad parādīsies jaunie kartupeļi,” sacīja Immurs.

Savukārt kartupeļu audzētāju un pārstrādātāju savienības (KAPS) valdes priekšsēdētāja Aiga Kraukle norādīja ‒ ņemot vērā, ka audzētāji pērn ievāca ļoti labu ražu, dārzeņu kādam laikam vēl pietiks, taču grūti pateikt, cik ilgi.

Kraukle atzina, ka kartupeļu cenas, ņemot vērā to audzēšanai nepieciešamos resursus, ir pārāk zemas un vairumtirdzniecībā vajadzētu paaugstināt par diviem līdz trim santīmiem kilogramā.

Jau vēstīts, ka pērn Latvijā novāktas ļoti labas kartupeļu ražas. Kartupeļu audzētāji pat pauda bažas par kartupeļu pārprodukciju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+