×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
22. jūnijs, 2013
Drukāt

Līdz jūlija vidum plāno demontēt visus Hipotēku bankas bankomātus

Foto-LETAFoto-LETA

VAS “Latvijas Hipotēku un zemes banka” (“Hipotēku banka”) pakāpeniski atslēdz un demontē bankomātus. Plānots, ka jūlija vidū šie darbi būs pabeigti, informēja “Hipotēku bankas” sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Eglīte. Šonedēļ strādāja vēl 16 “Hipotēku bankas” bankomāti.

Eglīte informēja, ka maijā notika bankomātu izsole. Patlaban izsoles process ir noslēdzies, un tā rezultātā noslēgts līgums par visu – kopumā 71 – “Hipotēku bankas” bankomātu pārdošanu juridiskai personai, kas nav banka.

“Hipotēku bankas” bankomātu demontāža ir viens no soļiem, kas tiek īstenots, pārveidojot banku par attīstības institūciju. Rudenī plānots atteikties no norēķinu pakalpojumu sniegšanas.

Valdība jau 2009.gadā nolēma, ka līdz 2013.gada beigām tiks pārtraukta “Hipotēku bankas” komercdarbība, lai nākotnē koncentrētos tikai uz attīstības institūcijas uzdevumiem.

Vairākām “Hipotēku bankas” komercdaļām tika atrasti pircēji.

Pērnvasar tika noslēgti līgumi par četru “Hipotēku bankas” komercdaļas pakešu pārdošanu. “Swedbank” iegādājās “Hipotēku bankas” komercdaļas paketes, kurās ir privātpersonu un juridisko personu komercaizdevumi, norēķinu un noguldījumu pakalpojumi. SIA “Swedbank līzings” iegādājās SIA “Hipolīzings”. Savukārt pensiju 2.līmeņa plānu pārvaldīšanas paketi iegādājās “SEB Wealth Management”.

Savukārt šogad maijā valdība nolēma “Hipotēku bankas” komercdaļas paketi, kurā ir nekustamo īpašumu attīstītāju aizdevumi, pārdot AS “Rietumu banka”. “Rietumu bankai” tiek nodota komercdaļas pakete, kurā ietilpst aktīvi, kas izriet no noslēgtajiem līgumiem par aizdevumu (kredītu) piešķiršanu klientiem, kā arī līgumi, kas nodrošina bankas prasījuma tiesības saistībā ar attiecīgo aizdevumu atmaksas un līgumisko saistību izpildes nodrošinājumu – hipotēkas, komercķīlas tiesības un galvojuma saistības nodibinošie dokumenti.

Savukārt “Hipotēku bankas nekustamo īpašumu aģentūras” kapitāldaļas par vienu latu pārdotas Privatizācijas aģentūrai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+