Līdz Nadala skalpam pietrūka pāris izspēles 0

Indianvelsas ATP Masters sērijas turnīra ceturtajā kārtā pārtrūka Ernesta Gulbja 13 uzvarētu spēļu sērija, šoreiz aizraujošā cīņā divās strundās un 33 minūtēs ar 6:4, 4:6, 5:7 kapitulējot ranga piektajam numuram spānim Rafaelam Nadalam.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 18
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins

Iegūtā uzvaru garša, spēles kvalitāte un vārda dienas svinības Gulbi pirms spēles ar māla laukuma karali Nadalu cēla spārnos.Pirms cīņas Ernests nekautrējās uzsvērt savas spēcīgās puses un norādīt, ka tās izmantojot, varēs pretendēt uz uzvaru. Nadalam pēc septiņu mēnešu izlaišanas savainojuma dēļ tā bija tikai otrā spēle uz cietā laukuma segumiem un arī pēc tās joprojām īsti neatbildēts paliek jautājums – cik tālu no sava labākā tenisa ir spānis. Šorīt Indianvelsā abu izredzes bija apmēram līdzīgas, šajā sezonas posmā Gulbis un Nadals runā vienā tenisa valodā. Lai uzvarētu, pietrūka pavisam maz.

Pirmo setu ar savu servi sāka Gulbis, jau ar pirmajām izspēlēm darbojās agresīvi un visu laiku turējās solīti priekšā. Tiesa, arī Nadals pie savas serves darbojās gana pārliecinoši, seta vidū arvien pārlkiecinošāk spēlējot uz gala līnijas un ievelkot pretinieku garās izspēlēs. Tomēr desmitajā geimā Gulbis beidzot tika pie pirmās breikbumbas, kas vienlaicīgi bija setbumba. Spānis sita autā un dažos mirkļos bija nozagts pirmais sets – 6:4.

Otrā seta sākumam pietrūka koncentrēšanās, lērums kļūdu noveda pie zaudēta geima pie savas serves. Lai gan brīdi vēlāk Gulbim izdevās atspēlēties un panākt 2:2, neizdevās tikt vaļā no nevajadzīgām kļūdām. Tādas bija daudz vairāk kā pirmajā setā un to dēļ vispirms nācas zaudēt septīto geimu (3:4), kas vēlāk pārvērtās zaudētā setā (4:6).

Trešajā izškirošajā setā atkal līdzīga cīņa, uzvarētāju izšķirot vien dažām izspēlēm. Ceturtajā geimā Gulbim bija viena breikbumba, tomēr pirmajos desmit geimos pārāki bija servētāji un arvien tuvāk bija taibreiks. Desmitajā geimā Gulbis bija pāris sitienu attālumā no uzvaras, divreiz bija iespēja tikt pie mačbumbas, taču atkal – kļūdas, kļūdas… 11. geimā Gulbis neizturēja spriedzi, kuru papildus radīja arī skatītāju lielais atbalsts Nadalam, nokļūstot nepatikamā 15:40 situācijā. Atrisinājums bija ātrs un sāpīgs – nākamajā izspēlē Gulbis sita tīklā. Nadalam atlika vien izservēt spēli, viņš ātri tika pie trīs mačbumbām un ar trešo savu panāca – 5:7.

Brīžos, kad izšķīrās spēles iznākums, Nadals prata nekļūdīties un ieslēgt papildus rezerves, nospēlējot ļoti agresīvi. Statistikas rādītājos tā bija ļoti līdzvērtīga spēle, kurā Nadals uzvarēja tikai par divām izspēlēm vairāk. Toties Gulbim par 12 kļūdām vairāk. Arī uzvarētu izspēļu skaits pie paša pirmās serves spēles laikā samazinājās – ja pirmajā setā šis rādītājs bija 19/18, tad divos zaudētājos 47/29.

Indianvelsas publika sagaidījusi nākamajā kārtā Nadala un Rodžera Federera tikšanos. Gulbis no šī turnīra aizbrauc ar 106 ranga punktiem un prēmijā nopelnītiem 52 tūkstošiem dolāru. Turpinājums būs jau pavisam drīz – nākamajā nedēļā Maiami sākas vēl viens Masters sērijas turnīrs. Visticamāk, arī to Gulbim būs jāsāk ar kvalifikāciju.