×
Mobilā versija
+7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
18. jūlijs, 2012
Drukāt

Līdz pēdējam tur neziņā par skolas nākotni


Foto - LETAFoto - LETA

Saldus novada dome līdzekļu trūkuma dēļ nolēmusi likvidēt Kurzemītes pamatskolu. Izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis šādu lēmumu atteicies saskaņot. 
Šobrīd iestājies sastingums un visi ieinteresētie – skolēni, viņu vecāki, skolas kolektīvs – gala lēmumu uzzinās tikai pāris nedēļas pirms jaunā mācību gada.


“Aigaram septembrī jāiet 9. klasē. Viņš vēlas mācīties, un tas ir tikai šīs skolas sasniegums. Pēdējos mēnešus, kopš noris sarunas par “Kurzemītes” slēgšanu, viņš ir satriekts – ierāvies sevī, nervozs un nevēlas par to runāt,” notiekošo emocionāli vērtē Aigara mamma Lauma Šorņikova. Piebalso arī Emīla māte Iveta Kreivina: “Es uzskatu, ka skolu slēgt nedrīkst. Emīls ir mācījies arī citur, bet iepriekš nekad ar tādu prieku nebija gājis uz skolu kā tagad “Kurzemītē”. Šīs mācību iestādes personāls liek bērniem justies kā mājās.”

Saldus novada domes priekšsēdētāja Indra Rassa uzsver, ka galvenais iemesls skolas slēgšanai esot skolēnu skaita samazināšanās un finansējuma trūkums. Pretējā gadījumā jāsamazina pedagogu algas.

 

“Mēs no ministra Ķīļa neesam saņēmuši vēstuli, kurā būtu teikts, ka viņš nepieļaus skolas likvidāciju. Vien Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) pārstāvji snieguši informāciju, ka tā nesaskaņo mūsu lēmumu. Juristi skaidro, ka ministrijas saskaņojumam drīzāk ir formāls raksturs, nevis aizliedzošs,” paskaidro I. Rassa.

 

Saldus novada dome ir vērsusies pie savas uzraugošās – Vides aizsardzības un reģionālās attīstības – ministrijas (VARAM) un Ministru prezidenta. To, vai skolēniem Kurzemītes pamatskolas durvis 1. septembrī būs slēgtas, uzzināšot tikai tad, kad VARAM sniegs atbildi, kā pašvaldībai šādā situācijā rīkoties. VARAM apstiprināja, ka vakar ministrija saņēmusi šādu vēstuli, un atbildi sola augusta sākumā. Novada priekšsēdētāja piekrīt, ka process ir ievilcies. Šobrīd vienīgais, ko varot pateikt: bērni jebkurā gadījumā nepaliks bez izglītības, jo tiks uzņemti citās novada skolās.

Skolas direktore Vineta Vovere jau pirms kāda laika vērsās pie domes, lai rastu skaidrību. “Man bez konkursa piedāvāja kļūt par Saldus ģimnāzijas (no 1. septembra Saldus 1. vidusskola) direktori un pārcelties ar visiem bērniem un skolotājiem turp. Bet jāsaprot, ka mūsu bērni, kam ir attīstības traucējumi, nevar konkurēt ar vidusskolas bērniem. Ja piedāvātu pārcelties vismaz uz pamatskolu, tad vēl varētu to apspriest. Turklāt pašvaldības pētījuma rezultātos pausts, ka iespējama arī ģimnāzijas likvidācija. Pārcelties uz skolu, kuru paredzēts likvidēt, būtu muļķīgi. Es no piedāvājuma atteicos.”

Direktore arī informē, ka atteikusies pildīt domes dotos rīkojumus par “Kurzemītes” slēgšanu, pamatojoties uz IZM nesaskaņojumu attiecībā pret šo lēmumu. Dome pašvaldības laikrak
stā vecākus aicinājusi izrakstīt bērnus no “Kurzemītes”, taču daudzi vecāki šobrīd vienkārši nogaida.

 

Uzziņa

Kurzemītes pamatskolā pagājušajā mācību gadā mācījās 125 skolēni, 17 bērnudārza audzēkņi, ar tiem strādāja 27 pedagogi.

Skolā ir iekļaujošā izglītība (integrē skolā bērnus ar īpašām vajadzībām), EKO novirziens (integrē vides izglītību) un programma ar profesionālu ievirzi sportā.

Skola ir renovēta, siltināta, pie tās uzcelta jauna sporta zāle.

Saldus novadā tiek likvidēta arī Sātiņu pamatskola.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+