×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
26. maijs, 2012
Drukāt

Līdz pirmdienai izstrādās jauno vilcienu iepirkuma līguma grozījumus

plaksne

26.maijā AS “Pasažieru vilciens” (PV) trīs valdes locekļi kopā ar uzņēmuma juristiem vienojās līdz pirmdienai, 28.maijam, izstrādāt priekšlikumus jauno vilcienu iepirkuma līguma grozījumiem, aģentūru LETA informēja PV valdes priekšsēdētājs Artis Birkmanis.

Uzņēmuma vadītājs stāstīja, ka esošā līguma grozījumos ir jāiestrādā tādi nosacījumi, kas ļautu saņemt Eiropas Savienības (ES) fondu finansējumu vilcienu iegādes darījumam, jo esošā līguma redakcijā finanšu korekcijas risks ir ļoti liels. “Juristiem ir jāizstrādā tādi grozījumi, lai risks nesaņemt ES finansējumu būtu minimāls un projektu varētu realizēt dzīvē,” sacīja Birkmanis.

Konkrētus priekšlikumus līguma grozījumiem Birkmanis neizpauda, jo līgums ir konfidenciāls. Viņš uzsvēra, ka priekšlikumi grozījumiem ir jāizstrādā iespējami īsākajā termiņā un noteiktā kārtībā jāiesniedz Satiksmes un Finanšu ministrijām.

PV valde pēc konsultatīvās darba vizītes Eiropas Komisijā (EK) Briselē ir nolēmusi vistuvākajā laikā sākt darbu ar Spānijas kompāniju “Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles” (CAF) par noslēgtā jauno pasažieru vilcienu iegādes līguma grozījumiem. PV valde uzsver, ka termiņi, lai vienotos ar Spānijas uzņēmumu CAF, ir īsi – jau tuvāko nedēļu laikā PV diplomātisko pārrunu ceļā cer vienoties par grozījumiem līgumā.

PV valde uzskata, ka līguma grozījumi ir svarīgi Eiropas finansējuma saņemšanai, norādot, ka izstrādātie grozījumi, ar kuriem PV vērsīsies pie CAF, atbildīs sākotnēji iecerētajam un valdības apstiprinātajam iepirkuma līguma projektam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+