×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
8. septembris, 2013
Drukāt

Līdz šā gada sākumam valsts aizsardzībā bija 8651 kultūras piemineklis

foto - Letafoto - Leta

Līdz šā gada sākumam valsts aizsardzībā bija 8651 kultūras piemineklis, intervijā aģentūrai BNS pastāstīja Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas (VKPAI) vadītājs Juris Dambis.

Latvijas kultūras pieminekļu saraksts visu laiku tiek papildināts, un tajā iekļauj vairāk objektu nekā izslēdz vai aiziet bojā, piemēram, 2012. gadā šajā sarakstā iekļauti 75 objekti, bet izslēgti septiņi, viņš paskaidroja.

Pērn sarakstā ir iekļauti desmit arhitektūras pieminekļi, 63 mākslas pieminekļi un divi arheoloģijas pieminekļi, kā arī viena vēsturiska notikuma vieta. Taču sarakstu papildina arī jaunākas vērtības.

“Mums sarakstā ir arī pagājušā gadsimta ēkas. Piemēram, pirms diviem gadiem tajā iekļauta Modra Ģelža vasarnīca, kas ir 60. gadu objekts. Turklāt tagadējais īpašnieks – Modra Ģelža dēls – pats vēlējās šī objekta iekļaušanu kultūras pieminekļu sarakstā. Tas nav vienīgais gadījums un nozīmē, ka vairs nebūt nav tā, ka īpašnieki negribētu sev piederošo objektu iekļaušanu valsts nozīmes kultūras pieminekļu sarakstā, un tas ir apsveicami,” norādīja Dambis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+