×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
1. jūlijs, 2016
Drukāt

Līdz septembrim Daugavpilī izstādīs Latvijā sen neredzētu Martinsona darbu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pēteris Martinsons, "Tilts no nekurienes".

Pasaulē pazīstamākā Latvijas keramiķa Pētera Martinsona darbs “Tilts no nekurienes” atceļojis no Lietuvas un līdz pat 4. septembrim priecēs Daugavpils Marka Rotko mākslas centra apmeklētājus, LA.lv uzzināja Rotko mākslas centrā.

Pašās jūnija beigās Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, sadarbojoties ar Paņevežas mākslas galeriju Lietuvā, apmainījās ar krājumā esošiem deviņdesmitajos gados Lietuvas mākslas simpozijos tapušiem Pētera Martinsona darbiem.

Piektdien, 1. jūlijā, dienā, kad Lietuvas pilsētā Paņevežā sākas keramikas mākslas simpozijs, Paņevežas mākslas galerijā ir skatāms no Latvijas aizceļojušais Pētera Martinsona darbs “Tilts no nekurienes uz nekurieni”, savukārt mākslinieka darbs ar līdzīgu nosaukumu “Tilts no nekurienes”, kas atceļojis no Lietuvas, būs apskatāms Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā līdz pat 4. septembrim.

Pēteris Martinsons (1931 – 2013) ar savu daudzšķautnaino personību un radošajām izpausmēm arvien spēja pārsteigt savus skatītājus, tomēr lai cik arī daudz mākslinieks darba dēļ ceļoja, viņš vienmēr atgriezās savā zemē, kas, viņaprāt allaž ir bijusi visskaistākā.

Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, turpinot pieminēt un popularizēt Pētera Martinsona ieguldījumu Latvijas lietišķajā mākslā, priecājas, ka iespējams kaut uz neilgu laiku eksponēt izcilā keramiķa darbu, kas ikdienā atrodas ārpus Latvijas robežām.

Pētera Martinsona darbi ar līdzīgajiem un ļoti zīmīgajiem nosakumiem “Tilti no nekurienes…” turpina vest skatītājus un interesentus tuvāk I Starptautiskās Biennāles pasākumu norisei.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+