×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
20. maijs, 2014
Drukāt

Līdz sezonas beigām Valmieras teātrī vēl divas pirmizrādes

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Līdz sezonas beigām Valmieras teātrī pirmizrādes piedzīvos vēl divi jauniestudējumi. 5. jūnijā teātra Mazajā zālē pirmizrāde Džona Logana lugai “Sarkans” par Daugavpilī dzimušo pasaulslaveno gleznotāju Marku Rotko, savukārt 17. jūnijā Apaļajā zālē priekškars vērsies birokrātijas detektīvam “Siltumnīca, portāls “LA.lv” uzzināja teātrī.

Lugas “Sarkans” (režisors Reinis Suhanovs) notikumi risinās laikā, kad Marks Rotko strādā pie sienas gleznojumiem restorānam “Četras sezonas”, kurus tā arī neatdod pasūtītājiem.

Lugā darbojas gan pats Rotko (Tālivaldis Lasmanis), gan dramaturga izdomāts gleznotāja asistents Kens (Mārtiņš Meiers), kurš ieradies pie meistara, lai izpētītu viņa daiļrades principus un izprastu, kāpēc viņa audekliem ir tāds iespaids. Tomēr dialogi un monologi izvēršas par ko citu – tās ir sarunas par dzīvi, attieksmi pret to, bailēm no nāves un iznīcības.

Marks Rotko ir viens no tiem māksliniekiem, kas spēcīgi ietekmējis ne vien sava laika glezniecību, bet arī skatītāju uztveri. Viņa lielie, palaikam milzīgie audekli, ko viņš apgleznoja ar vienu vai divām krāsām, fascinējoši pievelk skatienu, liek pie šķietami neko neizsakošās gleznas stāvēt ilgi, sajūtot iespaidīgo krāsu laukumu pulsāciju.

Izrāde “Sarkans” arī 6., 7. un 10.jūnijā.

Britu dramaturga Harolda Pintera detektīva “Siltumnīca” (rež. Jānis Znotiņš) darbība risinās kādā slēgtā atpūtas namā. Tajā ir miris pacients, kura vārdu neviens nezina, jo tiek lietoti identifikācijas numuri. Savukārt citai pacientei ir piedzimis bērns. Iestādes direktors pavēl savam vietniekam nekavējoties atrast vainīgo. Taču rodas aizdomas, vai tikai vadība nav iesaistīta šajos notikumos.

Izrāde “Siltumnīca” skatāma arī 18.jūnijā.

Abi jauniestudējumi “Sarkans” un “Siltumnīca” būs skatāmi arī Rīgā, Valmieras teātra viesizrāžu laikā šī gada augustā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+