×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
24. marts, 2016
Drukāt

Līdz trim eiro dienā grib palielināt dienasnaudu patvēruma meklētājiem (5)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Latvijā mītošajiem patvēruma meklētājiem ir plānots palielināt dienasnaudas apmēru, līdzšinējo 2,15 eiro vietā turpmāk maksājot trīs eiro dienā, atsaucoties uz Iekšlietu ministrijas sagatavotu noteikumu projektu, vēsta “LNT ziņas sešos”.

Iebraucējiem dienasnaudu maksā tik ilgi, kamēr tiek pieņemts lēmums par bēgļa statusa piešķiršanu. Tiek lēsts, ka, palielinot dienasnaudu, valsts budžetā šogad papildus nepieciešami aptuveni 14 tūkstoši eiro, bet nākamgad – 29 tūkstoši eiro. Tas gan atkarīgs no imigrantu pieplūduma un viņu lietu izskatīšanas ilguma.

Kā skaidro Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP), dienasnaudas apmērs nav ticis mainīts kopš 2002.gada un to plānots palielināt, reaģējot uz vairāku institūciju aizrādījumiem.

“Noteikumu projekts principā tika izstrādāts sakarā ar 2015.gadā saņemtajiem aicinājumiem no ANO bēgļu lietu komisāra, tiesībsarga un Valsts kontroles sakarā ar nepieciešamību pārskatīt šo patvēruma meklētāju pabalsta apmēru. Par 2,15 eiro patvēruma meklētājiem nepieciešams iegādāties gan uzturu, gan higiēnas preces, gan pirmās nepieciešamības preces,” raidījumam skaidroja PMLP pārstāve Undīne Priekule.

Plānots, ka trīs eiro dienā patvēruma meklētāji sāks saņemt otrajā pusgadā, jo jaunie noteikumi stāsies spēkā 1.jūlijā. Pirms tam gan minētie noteikumi vēl būs jāpieņem valdībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. valsts vīri lai mazāk braukā komandējumos un būs nauda bēgļiem, imigrantiem …

  2. Kā tad es lai izdzīvoju ar 75 eiro mēnesī…???? Man sanāk apmēram 2,20 eiro dienā…..bet dzīvoju, jau 5 gadus….!!!! Latvijas pilsone, to riebekļu vēlētāja, kuri kaut kādus pasaules klaidoņus vērtē augstāk par mani. Kas notiek ar mūsu valsti?Kad beigsim vēlēt Saeimā un valdībā vecos komunistus, čekas stukačus, neprofesionālus pašlabums meklētājus….?????

    • Ko nu melo, trolli – par 75 euro nesanak interneta pieslegums trollosanai. Neesi to verts, lai uz tevi teretu jebko.

  3. Ak,nelieši, nelieši. Vārdu trūkst, kā es ienīstu tos izdzimteņus. Vai mūsu tautai, kuriem valsts atņēma vienīgo jumtu virs galvas, nepienāktos 3 eiriki dienā, lai varētu paēst. Tiem vienīgais jumts ir tumšs pagrabs, vai tilta betons. Paēst,- tas, ko citi izmetuši miskastēs, vai ubagojot nopelnītais. Jā, lai nāk ar un posta Latviju. Jo ir neiespējami un bezcerīgi cīnīties ar vējdzirnavām…

  4. Man pec daziem menesiem pienaksoties ta saucama pensija.PAR NEPAREIZA LAIKA DZIMUSAI UN STRADAJOSAI…NEPAREIZAJA VALSTI…Par 25 gadiem varot sarekinat pensiju, kas vienlidziga ar kautkadu socialo pabalstu ap 80 eirikiem.Kas nav pat 3 eiriki diena, ka nabaga begliem un teroristiem.Vai tiesam???Vai tiesam???Vai tiesam savi cilveki sijai valdibai ir pie dirsas???Izskatas gan…

Draugiem Facebook Twitter Google+