Mobilā versija
Brīdinājums +7.7°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
4. decembris, 2015
Drukāt

Līdz vakaram glābēji saņēmuši 21 izsaukumu par vēja radītajiem postījumiem

Foto - LETAFoto - LETA

Mežs Daugavas krastā.

Līdz vakaram Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēmis 21 izsaukumu par vēja radītajiem postījumiem, aģentūrai LETA pastāstīja VUGD preses sekretāre Viktorija Gribuste.

Desmit no izsaukumiem saņemti Rīgā, bet pārējie citviet Latvijā. Pārsvarā izsaukumi saistīti ar vēja nogāztiem kokiem.

Jau ziņots, ka līdz plkst.17 VUGD bija saņēmis 13 izsaukumus par vēja radītajiem postījumiem.

Piemēram, Rīgā, Pētersalas ielā, no neapsaimniekotas mājas bija norauts skārda gabals aptuveni 20 kvadrātmetru platībā, savukārt Ģertrūdes ielā no ēkas skursteņa norauts skārds un nokrituši vairāki ķieģeļi. Kronvalda bulvārī no ēkas vējš norāvis piestiprināto reklāmas plakātu.

Kā ziņots, Rīgā šopēcpusdien vēja brāzmu ātrums sasniedzis 20 metrus sekundē, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

Līdz plkst.15 spēcīgākās vēja brāzmas fiksētas Kurzemē un Rīgā. Liepājā un Ventspilī fiksētais brāzmu spēks bijis 21 metrs sekundē, bet Rucavā un Rīgā – 20 metri sekundē.

Citviet Kurzemē brāzmu ātrums ir ap 14-17 metriem sekundē. Vidzemes piekrastē spēcīgākais vējš fiksēts Ainažos – 17 metri sekundē. Mazākas brāzmas ir Latgalē un Vidzemē.

Meteorologi brīdina, ka vēja brāzmas uz vakaru un nakti kļūs spēcīgākas, sasniedzot stipras vētras spēku.

Pievienot komentāru

Pasniegtas Baltijas Asamblejas balvasProfesore Maija Dambrova no Latvijas ceturtdien, 27.oktobrī, svinīgā ceremonijā kultūras pilī Ziemeļblāzma saņēma Baltijas Asamblejas (BA) balvu zinātnē, kas piešķirta par zinātnisko darbu enerģijas metabolisma jomā, kā arī ieguldījumu preparāta "Mildronāts" darbības mehānismu izpētē.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+