×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
20. maijs, 2013
Drukāt

Līdzās Azerbaidžānas robežai apšaudīts Armēnijas ministra helikopters

armenija4

Armēnijā netālu no robežas ar Azerbaidžānu apšaudīts helikopters, kurā atradās Armēnijas aizsardzības ministrs Sejrans Oganjans, vēsta izdevums “Armenia Today”.

Atbilstoši informācijas avota ziņām incidents noticis svētdien no rīta netālu no Voskeparas ciemata. Kā pastāstīja vietējie iedzīvotāji, helikopters apšaudīts no robežas Azerbaidžānas puses brīdī, kad tas lidojis nelielā augstumā.

Armēnijas Aizsardzības ministrijā šo informāciju nevēlējās nedz apstiprināt, nedz noliegt.

Šāvienu pēdas uz lidaparāta nav konstatētas, sacīja ministrijas preses pārstāvis. “Tā kā ministrs bieži mēdz būt priekšējās līnijās, šādi incidenti ir notikuši arī agrāk,” sacīja amatpersona.

Azerbaidžānas puse oficiālus komentārus nesniedz.

Ministrs ar helikopteru devies uz kādu Tavušas apgabala karaspēka daļu, kur pagājušajā nedēļā notikusi slepkavība. Ierindnieks Davids Hačatarjans strīda laikā vienu dienesta biedru nošāvis un citu – ievainojis.

Līdzās Azerbaidžānas robežai ar Armēniju un starptautiski neatzīto Kalnu Karabahas Republiku bruņoti incidenti nav retums.

Kalnu Karabaha, kas padomju laikā bija Azerbaidžānas PSR sastāvā, kopš deviņdesmito gadu sākuma ir “de facto” neatkarīga armēņu republika. Tai ir ļoti cieša saistība ar Armēniju, bet oficiāli joprojām tiek uzskatīts, ka tā ir Azerbaidžānas sastāvā. Jau kopš Pirmā pasaules kara beigām šis armēņu apdzīvotais apgabals ir bijis par iemeslu strīdiem starp Armēniju un Azerbaidžānu.

Kalnu Karabaha savu neatkarību pirmo reizi pasludināja 1991.gadā. Tās atdalīšanās no Azerbaidžānas veicināja kara izraisīšanos starp Azerbaidžānu un Armēniju. Karā dzīvību zaudēja aptuveni 35 000 cilvēku un vairāk nekā miljons cilvēku abās valstīs bija spiesti pamest savas mājas.

Azerbaidžāna draudējusi zaudētās teritorijas atgūšanai pielietot spēku, ja sarunas nedos nekādus rezultātus. Savukārt Armēnija paudusi apņēmību uz jebkādām militārām akcijām reaģēt ar masīvu prettriecienu.

2012.gadā bruņotos incidentos uz Azerbaidžānas robežas ar Armēniju un Kalnu Karabahu dzīvību zaudējuši 15 cilvēki.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+