×
Mobilā versija
+7.3°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
12. maijs, 2013
Drukāt

Līdzās Brāļu kapiem debesskrāpjus tomēr nebūvēs

Foto-LETAFoto-LETA

Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments izstrādājis detālplānojumu teritorijai starp Gustava Zemgala gatvi, Ķīšezera ielu, Kokneses prospektu un vēsturisko Mežaparka apkaimi, kas paredz ievērojami samazināt atļauto apbūves augstumu un intensitāti līdzās Brāļu kapiem.

Lokālplānojuma pirmā redakcija izstrādāta, paredzot grozīt Rīgas teritorijas plānojumā 2006. līdz 2018.gadam noteikto teritorijas atļauto izmantošanu no “Centra apbūves teritorijas” uz “Jauktas apbūves teritoriju ar dzīvojamo funkciju”. Lokālplānojuma pirmā redakcija paredz grozīt arī Rīgas teritorijas plānojumā noteikto apbūves stāvu skaitu, kā maksimālo nosakot tikai trīs stāvus iepriekš teritorijas plānojumā atļauto 4 līdz 25 stāvu vietā.

Iepriekšējie teritorijas attīstības plāni paredzēja šajā apkaimē veidot veselu pilsētas apbūves kvartālu, daudzfunkcionālu attīstību kā jauktai dzīvojamai un darījumu iestāžu centra apbūves teritorijai. Detālplānojuma apbūves koncepcija ietvēra sešus dažādus apbūves rajonus, paredzot uzbūvēt ap 5075 dzīvokļu aptuveni 12 700 iedzīvotājiem un biroju platības ar darbavietām ap 5600 strādājošajiem.

Jaunā lokālplānojuma risinājumi paredz vairākkārt šos rādītājus samazināt, jo lokālplānojuma izstrādes ierosinātāji un zemes īpašnieki, ņemot vērā vispārējās ekonomiskās un demogrāfiskās tendences valstī, vairs neredz iespēju pārskatāmā nākotnē piesaistīt šādu skaitu iedzīvotāju un darbinieku vienā Rīgas apbūves teritorijā. No detālplānojumā izvirzītajām dažādajām apbūves koncepcijām lokālplānojumā faktiski tiek attīstīta tikai viena – dārzu pilsēta – kā esošo Mežaparka apbūves principu interpretācija ar 21.gadsimta apbūvei un plānojumam raksturīgām iezīmēm.

Atšķirībā no detālplānojuma risinājumiem, kas neparedzēja veidot jauno apbūvi zemāku par četriem stāviem, lokālplānojuma risinājumi kā maksimālo stāvu skaitu nosaka tikai trīs stāvus, kas ir arī galvenā esošās apbūves iezīme vēsturiskajā Mežaparka apkaimes teritorijā. Lokālplānojuma risinājumos apbūves un ielu struktūra tiek plānota, lai teritorija iekļautos vēsturiskajā Mežaparka apbūves un ielu struktūrā.

Teritorijas aptuvenā kopējā platība ir 30 hektāri.

Pilsētas attīstības departaments norāda, ka lokālplānojuma redakcija vēl ir precizējama, taču tas būs izvērtējams kontekstā ar publiskās apspriešanas laikā saņemtajiem institūciju atzinumiem un iedzīvotāju priekšlikumiem vai iebildumiem.

Departaments sagatavojis lēmuma projektu Rīgas domei par šīs teritorijas lokāplānojuma pirmās redakcijas nodošanu sabiedriskajai apspriešanai. Kad tiks pieņemts Rīgas domes lēmums, tiks publicēts paziņojums par sabiedrisko apspriešanu, kuras termiņš būs četras nedēļas. To laikā tiks organizēta arī publiskās apspriešanas sanāksme.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +7.3
Alūksne +4.7
Daugavpils +6
Saldus +6
Liepāja +5.8
Jelgava +7
Ventspils +6.0
Limbaži +5
Madona +5
Rēzekne +4
Draugiem Facebook Twitter Google+