Līdzās Lāčplēsim un ābelei – kosmoss 0

“Žurnālā 36,6 °C izlasīju par kādu tukumnieku, kurš uzcēlis piramīdu. Aizbraucu lūkot un uzbūvēju pats.” Šādas rindas piepeši ieraugu Latvijas Avīzē. Tā saka Haralds Bauze no Dobeles novada Bērzes pagasta Lejniekiem. Savulaik, izmantojot 36,6 °C ierosmi, piramīdu uzcēla mūsu lasītājs Andrejs Krūklis. Izrādās – radies vēl viens sekotājs!

Reklāma
Reklāma

 

VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
Lasīt citas ziņas

“Fotoaparātus, pulksteņus un mobilos telefonus, lūdzu, atstājiet ārā!” Šāda zīmīte piestiprināta pie piramīdas. Klāt paskaidrojums par labumu, ko spēj dot uzturēšanās šajā enerģētiskajā būvē.

Esam Lejniekos pie Skaidrītes un Haralda Bauzēm.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šo vietu Bērzes pagastā zina daudzi Latvijas apceļotāji. Te ir ko redzēt! Savdabīgi izveidots un perfekti kopts daiļdārzs, neparasti augi, naivisma stilā veidotas koka skulptūras. Lepni stāv Lāčplēsis, Lielais Kristaps un Sprīdītis dancina Lutausi. Jau otro gadu te ir arī piramīda. Ikviens var ienākt un mēģināt sajust spēcīgo enerģiju, kas koncentrējas šādas formas būvē.

 

Divi kompasi un drosme

“Es sekoju līdzi! Lasu visu, ko rakstāt par piramīdām,” tā Haralds Bauze. Interese par šādu būvi gan bijusi jau senāk, pirms 36,6 °C publikācijām.

“Uzzināju, ka piramīdā notiek visādas labas lietas, var gūt spēku un uzlabot veselību. Izdomāju, ka arī mums tādu būvi vajadzētu. Tikai nebija jau to mēru! Nekur nevarēju atrast informāciju, kā pareizi celt. Te piepeši – žurnālā, ko vairākus gadus abonējam un ar prieku lasām, raksts par Eiduku ģimeni Tukumā! Viņi uzcēluši siltumnīcu kā piramīdu. Klāt izmēri un būvēšanas tehnoloģija,” atceras saimnieks.

Aizbraukuši uz Tukumu, Jānis Eiduks laipni visu izrādījis, precīzi izstāstījis, kā būvēt. Haralds Bauze koka būvi nekad iepriekš nebija cēlis, visu mūžu strādājis, kā pats raksturo – ar dzelžiem, bijis mehanizators, tomēr ķēries klāt.

“Līdzīgi savulaik iesāku gatavot koka skulptūras, kas tagad saliktas vai visos dārza stūros. Sieva pierunāja, un sāku. Amatnieks neesmu, bet, ja daru, tad centīgi.

Galvenais – vajadzēja noteikt ziemeļu pusi, lai piramīdu precīzi novietotu – ņēmu talkā pat divus kompasus. Būvi darināju no egles un priedes. Konstrukciju sastiprināšanai sagādāju koka tapas, jo metālu nedrīkst izmantot, tas var mazināt pozitīvo enerģētisko iedarbību. Visu veicu viens, tikai piepacelšanai un sastutēšanai vajadzēja palīgus – leņķiem jābūt precīziem. Vēl visai grūti bija glīti pārvilkt siltumnīcas plēvi. Sāku celt un mēneša laikā jau pabeidzu,” lepojas meistars.

Reklāma
Reklāma

 

Klīnika uz bluķīša


Lietus plīkšķina pa plēves jumtu, bet mūs sargā piramīda.

Tāpat kā Eiduki Tukumā, arī Bauzes celtnes apakšējā daļā izveidojuši siltumnīcu. Skaidrīte izrāda savu saimniecību – te iestādīti pāris vīnogulāji, te puķupodi ar dažādiem augiem. Lūk, momordika – auglis ir zaļš un pumpains kā gurķis, vēlāk kļūst oranžs un atveras kā zieds, garša gan esot rūgtena. Augļus un lapas var izmantot cukura līmeņa asinīs pazemināšanai, Austrumos to izmantojot arī citādiem ārstniecības nolūkiem.

Pavasarī piramīdā audzēti dēsti. Tie padevušies daudz labāk nekā citās ēkās. Saimniece eksperimentējusi arī citādi – kastes ar stādiņiem likusi te vienā stūrī, te citā, kamēr noskaidrojusi, kur tie padodas spēcīgāki.

Skaidrīte šo būvi izstaigājusi ar rāmīti, kas noder āderu noteikšanai. Visspēcīgākā enerģija esot vidū un vienā stūrī. “Viņai rāmītis klausa, man ne,” precizē vīrs.

Protams, visstiprākā enerģija ir augšā, uz lāvas – tā novietota tieši trešdaļā no piramīdas augstuma. Uzkāp un sēdi vai guli, stiprinoties un uzlabojot sevī dzīvības procesus. Kā sacīts gudros tekstos – enerģija plūst no apakšas uz augšu un otrādi, cauri cilvēkam, kas atrodas tās viducī.

Bauzes pārbaudījuši – uz lāvas nedrīkst atrasties ilgstoši. Sākumā gulējuši ilgi, taču pēc tam mokoši sāpējusi galva. Tādēļ atlaižas uz īsu brītiņu, ne vairāk par desmit minūtēm. “Mums par stipru. Taču citiem pašā laikā.”

Skaidrīte izpētījusi, kurā stūrī ir visspēcīgākā enerģija, labāk pasēž tur. “Reiz sāka neganti sāpēt mugura, nevarēju pat lāgā kustēties. Atnācu, kādu brīdi pasēdēju uz klucīša. Tā vēl trīs reizes. Pārgāja! Līdz šai dienai nav sāpējis. Arī citreiz – ja jūtos nelāgi, pasēžu te, uzņemu enerģiju, un kļūst labāk.”

 

 

Uzlādētā folija

Jau sešus gadus Lejnieki iekļauti Zemgales tūrisma maršrutā, tiek pieteikti kā Cimdu un koka skulptūru neparastais dārzs. Dārzu ar prieku kopuši jau sen, veidojuši to neparastu, ar retiem augiem un vīra darinātām koka figūrām. Reiz kāds paziņa izmetis – jūs jau te ekskursantus varētu uzņemt… Tā arī sācies.

Apskates saimniecības viesus ved arī uz piramīdu. Vieni nāk iekšā ar lielu interesi, tāpat vien pastāv vai kāpj augšā uz lāvas, bet citi būvei paiet garām kā tukšai vietai, pat iekšā nepalūkojas.

Kādai kundzei smeldzis zobs, pasēdējusi augšā un nokāpusi priecīga – sāpe rimusies. Cits tūrists ienākot uzreiz sarāvies, jo sajutis visā ķermenī trīsas, tomēr pēc tam atzinis – pašsajūta uzlabojusies.

Viena dāma uzreiz vilkusi laukā no somas svārstiņu un visu pārbaudījusi, pēc tam atzinusi – iedarbība ir pozitīva. Cita teikusi, ka augšā redzot baltu gaismu.

“Mēs jau nezinām, vai tā tiešām bija, neesam tādi speciālisti. Bijām pasaukuši dziednieku, viņš atzina, ka vieta ir izvēlēta pareizi.”

Par vietu gan domas dalās – vieni teic, ka tai jābūt tīrai no āderēm, citi bilst, ka jābūvē to krustojumā, bet, piemēram, zintnieks Totis uzsver, ka to noteikti jāšķērso uguns jeb tā dēvētajām dievišķajām āderēm. Ja ceļ citādi, apmēram pēc gada pozitīvā iedarbība izbeidzoties, un turpmākā ietekme varot būt arī ne visai labvēlīga. Gribi – tici, gribi – domā ar savu galvu…

“Ja mājiniekam kaut kas sāp, noteikti iesakām iet uz piramīdu. Meitai bija sapampusi roka. Nolikām uz lāvas folijas loksni, uzlādējām un pēc tam aptinām sāpošai vietai. Palīdzēja! Arī ūdeni tur uzlādējam. Saleju pudelēs un atstāju uz diennakti, jau kādu laiku dzeram tikai šādu, ticam, ka tas labāks,” stāsta Skaidrīte.

 

Kas izglāba ābelīti?

Bauzes dzīvo veselīgi, ēd pašaudzēto, bauda savas gotiņas pienu un mielojas ar medu, pašiem ir, kā Haralds saka, pieci bišu skapīši. Ziemā sieva ada, viņa ir atzīta daiļamata meistare, izveidojusi 180 cimdu pāru kolekciju. Vasarā Skaidrīte gādā par augiem, Haralds kopj zālienu. Rosīšanās dārzā rada prieku, tātad prāts un gars ir gana mundrs. “Ja visu laiku ir ko darīt, nenākas mocīties ar depresiju vai citiem sliktumiem.”

Skaidrīte ved no auga pie auga, par katru interesanti pastāsta, arī par veselībai vērtīgākajiem. No kavbūža, īpaša ķirbja paveida, viņi spiež sulu, tā attīrot un stiprinot organismu. Dižzirdzenes stublājus, kamēr jauni, savāra cukura sīrupā. Šādas drapes labi derot, ja gadās saaukstēties.

“Izmantoju arī nātru lapiņas – sažāvēju, samaļu un pa naža galam uzēdu. Var pielikt ēdienam, var tāpat iebārstīt mutē, uzdzerot ūdeni. Arī ginka koka lapas ir spēcinošas. Lūk, pēdlape, daudzgadīgs lakstaugs. Tā ogas esot ārstnieciskas, vienu dienā drīkstot apēst. Taču jāuzmanās – kamēr zaļas, vēl nav sarkanas, esot indīgas.”

Saimnieki ievērojuši – piramīda dod enerģiju arī apkārtnei, attīra no negatīvā strāvojuma. Cik tālu tās iedarbība sniedzas, pateikt gan nevarot, bet dārzam tiekot papildu spēks.

Tuvumā aug ābelīte, kas pirms pāris gadiem gandrīz nonīkusi, stumbrs kļuvis gluži melns. Domājuši, nāksies nozāģēt. Taču uzcelta piramīda, un ābele atdzīvojusies – sakuplojusi, stiepusies garumā, ziedējusi pilnos ziedos. Melnums no stumbra pazudis.

“Cilvēks jau arī pats var dot augam spēku. Es ar katru aprunājos. Sabaru ar’ – ko te nīkuļo, metīšu tevi prom… Sāk ziedēt un skaisti augt,” pārliecinājusies Skaidrīte.

* * *

Pavasarī Lejniekos viesojušies ekskursanti no Viesītes. Kāds vīrs izlūdzies, lai Haralds iedod savas piramīdas izmērus, arī gribot uzbūvēt savu enerģētisko būvi. Vai piramīdu kustība turpinās?

 

Piramīdas Latvijā

* Tukumā – piramīda kā siltumnīca, būvējis Jānis Eiduks.

* Ventspils novada Usmas pagasta Amjūdzē – koka būve, pārvilkta ar siltumnīcas plēvi, būvējis Arvīds Betmanis.

* Daugavpils novada Demenes pagastā – trīs piramīdas no koka, apjumtas ar niedrēm un polietilēna plēvi, būvējis Vasilijs Rudenoks.

* Lielvārdē – koka piramīda, būvējis Andrejs Krūklis.

* Vecumnieku novada Bārbeles pagastā – betona un šūnakmens būve, īpašnieks Valdis Sutra.

* Daugavpils novada Naujenes pagasta Vecstropos – koka piramīda, būvējis dziednieks Anatolijs Sivaks.

* Ventspils novada Ugāles pagastā – piramīda kā siltumnīca, būvējis Kaspars Petmanis.

* Dobeles novada Bērzes pagastā – piramīda kā siltumnīca, būvējis Haralds Bauze.

* Dundagas novada Dundagas pagasta Valpenē – piramidāls laukakmeņu krāvums kā piemiņas vieta Krišjānim Baronam par latvju dainu saglabāšanu, veidojis tēlnieks Vilnis Titāns.

Ja kādam ir informācija par vēl kādu piramīdu vai tās būvētāju Latvijā, arī mēs priecāsimies uzzināt par to!