×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
7. oktobris, 2014
Drukāt

Līdzās Melngalvju namam plānots būvēt septiņstāvu viesnīcu (6)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Līdzās Melngalvju namam uz zemesgabala Grēcinieku ielā 25 plānots uzbūvēt septiņstāvu viesnīcu, liecina informācija Rīgas pilsētas būvvaldes mājaslapā.

Būvniecības ieceres autors ir Lietuvas uzņēmums “Nevertel”, bet viesnīcas projekta autori ir birojs SIA “Arhis”, kura vadītājs ir Andris Kronbergs.

Būvniecības ieceres publiskās apspriešanas termiņš noteikts līdz 20.oktobrim.

Viesnīcas ēkas jaunbūves projekts tiek izstrādāts, balstoties uz 2007.gada organizētā un realizētā atklātā arhitektūras metu konkursa rezultātiem, kam sekoja skiču projekta izstrāde, kas tika saskaņots Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijā un Rīgas būvvaldē 2008.gadā.

2007.gadā izstrādātais viesnīcas projekts saņēma Arhitektūras gada balvu kategorijā “Projekti”.

Pašreizējais projekts ir tiešs iepriekšējā projekta turpinājums, saglabājot iepriekšējā – saskaņotā skiču projekta principiālos arhitektoniskos un telpiskos apjomu un fasāžu risinājumus.

Konkursa rezultātu aktualitāti ir apstiprinājusi Rīgas vēsturiskā centra saglabāšanas un attīstības padome 2014.gada 20.augustā, pieņemot lēmumu uzskatīt piedāvāto viesnīcas ēkas jaunbūves risinājumu par iepriekšējā konkursā uzvarējušā risinājuma loģisku turpinājumu. Jauna konkursa rīkošana nav nepieciešama, nolēma padome.

Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcija 2014.gada 18.augusta sēdē konstatējusi ieceres atbilstību saskaņotajam skiču projektam, sniedzot pozitīvu atzinumu par viesnīcas ēkas jaunbūves būvniecības ieceri.

SIA “Ober Haus vērtēšanas serviss” sertificētais nekustamā īpašuma vērtētājs Sandis Kurilovičs sniedzis atzinumu, ka konkrētās projektētās viesnīcas ēkas realizācija negatīvi neietekmēs vides stāvokli un iedzīvotāju sadzīves apstākļus, jo plānotā apbūve būs moderna un iekļausies apkārtējā vidē; projektētā viesnīcas ēkas apbūves realizācija un tās apkārtnes labiekārtošana neatstās negatīvu iespaidu uz apkārtnē esošo nekustamo īpašumu vērtību, ja projektētā apbūve tiks realizēta saskaņā ar pastāvošajiem būvnormatīviem.

Zemesgabals atrodas Vecrīgas teritorijā, Grēcinieku ielā 25, tādu nozīmīgu objektu kā Rātslaukums, Melngalvju nams un Svētā Pētera baznīca areālā. Zemesgabala ziemeļu pusē atrodas Svaru iela, dienvidu pusē – Grēcinieku iela. Austrumu un rietumu pusēs atrodas neapbūvēti vēsturiskie zemes gabali, kas nākotnē var tikt apbūvēti saskaņā ar perimetrālās apbūves principiem.

Ēkas pirmajā stāvā plānotas viesnīcas ēkas publiskās funkcijas – reģistratūra, konferenču centrs, restorāns, fitnesa zāle, komerctelpas, virtuves telpas, vertikālās komunikācijas, auto lifts. Ēkas 2.-6.stāvā izvietotas viesnīcas istabas un to servisa telpas. Ēkas 7.stāvs atvēlēts tehniskajām telpām.

Pazemes stāvā plānotas tehniskās telpas, palīgtelpas restorāna un viesnīcas vajadzībām, autostāvvieta, kur daļu no stāvvietām paredzēts aprīkot ar mehānisku sistēmu automobiļu novietošanai divos līmeņos.

Ēkas fasādes veidotas kā monolītā dzelzsbetona strukturāls režģis ar metāla fasāžu sistēmas aizpildījumu, kas veidots no caurspīdīgām un necaurspīdīgām stiklotu fasāžu daļām. Daļa no fasādes paredzēta atverama. Betona struktūras virsmas apstrāde iecerēta dažādi fakturēta un tonēta.

Apbūvei paredzētā zemesgabala platība ir 1022 kvadrātmetri, ēkas kopējā platība – 5502 kvadrātmetri, bet ēkas kopējā telpu platība – 4979 kvadrātmetri.

Zemesgabals Grēcinieku ielā 25 iepriekš piederēja SIA “Māja G25”, bet izsolē 2013.gada septembrī to par aptuveni trīs miljoniem eiro iegādājās “Nevertel”.

Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāve biznesa portālam “Nozare.lv” toreiz sacīja, ka saskaņā ar teritorijas plānu šis zemesgabals ir centra apbūves teritorija, kurā dzīvojamajai apbūvei jābūt vismaz 20%.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Nolaižoties uz šīs zemītes izlasīju rakstu internetā “Cilvēkiem ļauj nolaist tvaiku, bet vērā neņems”
  Projekta autori prezentējot objektu publiskai apsspriešanai , lai vērtētu tikai tā funkciju, “daļi mahu”.
  Pietiktu ar objekta apjomu iezīmēšanu (bez detalizācijas)pilsētas vidē un iespējamo funkciju uzakaitījumu:
  -viesnīca,
  -dzīvojamā ēka,
  -dzīvnieku patversme,
  -daudzstāvu autostāvvvieta ,
  -noliktavas u.t.t.
  Diemžēl bija jārēķinās, ka “tautieši” vērtēs arī prezentēto ēkas veidolu .
  Kā redzams , viedokļi dažādi. Šajā sakarā varu citēt tikai Vallijas tantes teikto par šo objektu un vēlējumu t.s ARĶITEKTIEM:
  -mazliet vairāk iejūtības pret apkārtējo vidi,
  -mazliet vairāk tektoniskās skaidrības/ patiesīguma (lai konstrukcijas nepāriet butaforismā)
  -mazliet vairak būves vizuālā pievilcīguma no attālākajiem skata punktiem(redzam tikai garlaicīgas gala fasādes)
  -mazliet semantikas garšu šajā “kokteilī”

 2. tikai kaut ko normālu,ne kā gaismas pili,kas ir kauns rīgai

 3. Līdzās Melngalvju namam nevajadzētu gan!

 4. Apskatīju vizualizāciju Būvvaldes mājas lapā. Nu, ko – izvarosim Rīgas vēsturisko centru. Mēs to varam.

 5. Pilnīgi piekrītu Ojāram. Pret šo ir jāprotestē!

  Lūgums vērsties ar sūdzībām un priekšlikumiem Rīgas Būvvaldē, kamēr vēl nav par vēlu, savādāk drīz Vecrīgu izmetīs no UNESCO, par ko jau vairrākkārt tikām brīdināti!

  Vairāk info:
  RPBV mājaslapā ir pieejama informācija par šo publiskās apspriedes objektu!

 6. Doma laukumā jau arī vēl daudz vietu gan viesnīcām gan bordeļiem Jaunā viļņa klientu vajadzībām . Prezidenta pilspriekšu arī varētu aizbūvēt ar kādu debesskrāpi. Cik neizsakāmi jauki izskatās Citadeles krāsainās kastītes vecajā centrā. Mūsu arhitektu gaume nav apšaubāma. Pārdaugavas karātavu laukuma apbūve jau parāda tās galvenās Riģas arhitektoniskās vērtības un nav ko piesegties ar laikmetiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+