×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.0°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
6. septembris, 2016
Drukāt

Līdzdarboties izstādē

Foto: LETAFoto: LETA

Kristians Brekte

Gatavojoties savai decembrī gaidāmajai personālizstādei izstāžu zālē “Arsenāls”, mākslinieks un scenogrāfs Kristians Brekte sadarbībā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju aicina jauniešus piedalīties instalācijas radīšanā.

Plašajā ekspozīcijā K. Brekte paredz iekļaut īpaši izstādei veidotus jaundarbus – lielformāta gleznojumus, objektus un multimediālas instalācijas, kuras būs veltītas militārai tematikai. “Arsenāls” kļuvis par notikuma galveno atslēgas vārdu, gan tiecoties akcentēt sasaisti ar pašu ēku un tās funkciju pagājušajā gadsimtā, gan arī vēršot uzmanību uz bruņošanās vēsturi un tās pretrunīgumu mūsdienās.

Savulaik, tālajos padomju gados, kad K. Brekte bija vēl bērns, puikas pagalmos mēdza spēlēt kariņus. Tika izgatavoti koka zobeni, kaķenes, kartupeļu šāvēji, loki un bultas. Vai mūsdienās šis fantāzijas lidojums ir izsīcis? Kādas šodien ir bērnu prāta spēles, izgatavojot neredzētus rīkus, lai cīkstētos ar iedomātām briesmām? Tieši to vēlas noskaidrot izstādes autors. Zīmējumus, skices, fotogrāfijas, aprak­stus un jebkādus materiālus, kas spēj paskaidrot vīziju, K. Brekte gaidīs līdz 30. septembrim, tie jāsūta pa e-pastu mans.arsenals@gmail.com. Pēc tam kāda mākslinieka izvēlētā ideja tiks izmantota instalācijā, ko varēs apskatīt viņa personālizstādē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+