×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
13. februāris, 2012
Drukāt

Līdzekļi uzkrājumos

nauda_5783

Kopš stājies spēkā Fizisko personu mantiskā stāvokļa deklarēšanas jeb tā dēvētais nulles deklarācijas likums, kas paredz iespēju legalizēt ienākumus tiem, kuru skaidrās naudas līdzekļi pārsniedz 10 000 latu, esam saņēmuši lasītāju jautājumus par uzkrājumiem, kas veikti dzīvības apdrošināšanas ietvaros. Atbildes sniedz Andris Dzikavičs, ERGO dzīvības apdrošināšanas nodaļas vadītājs Latvijā.

 

“Likums paredz deklarēt naudas līdzekļus, kas pārsniedz 10 000 latu. MK noteikumos ievēroju, ka norādīti arī gadījumi, kad jādeklarē uzkrājumi un īpašumi, kas pārsniedz vien 1000 latu. Vai man, piemēram, ir jāuzrāda uzkrājošajā dzīvības apdrošināšanā iekrātais – aptuveni 2500 latu?”, vaicā Jānis V. Rīgā

– Uzkrājumi, kas pārsniedz 1000 latus, ir jādeklarē tikai tad, ja personai ir vairāki apdrošināšanas līgumi pensiju fondos un dzīvības apdrošināšanā un, galvenais, ja to kopējā summa sasniedz 10 000 latu. Tad šos uzkrājumus summē un iekļauj deklarācijā. Konkrētajā gadījumā tad, ja vēl kādā fondā glabātos 7500 latu. Ja uzkrāto summu kopējais apmērs nepārsniedz 10 000 latu, šīs summas nulles deklarācijā nav jānorāda.

 

“Mans darba devējs par mani veic iemaksas dzīvības apdrošināšanā. Vai man uzkrātā summa ir jānorāda nulles deklarācijā?”, interesējas Velga Zālīte

– Svarīgi atcerēties, ka nav jādeklarē tie uzkrājumi, ko par labu saviem darbiniekiem veic darba devējs dzīvības apdrošināšanā, jo uzkrātās summas īpašnieks skaitās darba devējs, nevis darbinieks. Ja darba devējs veic iemaksas privātajā pensiju fondā, šie līdzekļi ir jāuzrāda tikai tad, ja uzkrājuma summa ir 10 000 vai vairāk latu.

 

“Vai ir jādeklarē uz nepilngadīga bērna vārda veidotais uzkrājums viņa nākotnei?”, grib noskaidrot Linda K. Olainē.

– Jā, ja uz bērna vārda atvērtajā kontā uzkrātā summa pārsniedz 10 000 latus. Piezvanot savam apdrošinātājam vai bankai, viegli noskaidrot, cik liela tā ir. Ja bērns vēl nav sasniedzis 18 gadus, tad uzskata, ka uzkrājums pieder nevis viņam, bet gan apdrošināšanas ņēmējam, tāpēc uz bērna vārda veidotais uzkrājums ir jānorāda apdrošināšanas ņēmēja (polises īpašnieka) deklarācijā, ja uzkrājuma summa ir lielāka par 10 000 latiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+