×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
7. oktobris, 2013
Drukāt

Līdzīgais Brīvības ceļš

Foto - LETAFoto - LETA

Vācijas vēstniece Latvijā Andrea Viktorīna savā uzrunā sanākušajiem viesiem uzsvēra līdzības Vācijas atkalapvienošanās procesā un Latvijas cīņā par neatkarību. “1990. gada 3. oktobrī piepildījās Vācijas sapnis, kuru ilgu laiku bijām uzskatījuši par nepiepildāmu. Pateicoties Austrumvācijas iedzīvotāju drosmei, mums izdevās izcīnīt brīvību, demokrātiju un Vācijas atkalapvienošanu. Jūsu pieredze Latvijā ir līdzīga – jums bija Baltijas ceļš un dziedošā revolūcija, līdz izdevās atjaunot valsts neatkarību,” sacīja vēstniece. Atgādināšu, ka austrumvācieši panāca Berlīnes mūra krišanu 1989. gada novembrī, un 1990. gada 12. septembrī tika noslēgts līgums, kurā iekļauts punkts, ka četras okupācijas varas atsakās no savām tiesībām Vācijā un tā iegūst pilnīgu suverenitāti. 3. oktobrī Vācijas Federatīvajai Republikai pievienoja visas piecas Austrumvācijas federālās zemes.

A. Viktorīna norādīja, ka šobrīd Latvija un Vācija ir partneri Eiropas Savienībā un NATO, un nākotnē būs tādi arī eirozonā un Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā. Par ciešajām divpusējām attiecībām liecina šogad notikusī Vācijas prezidenta Joahima Gauka valsts vizīte Latvijā, kā arī ciešās ekonomiskās saites. Vēstniece apliecināja, ka svinīgās pieņemšanas vieta – uzņēmumam “Latvijas gāze” piederošais kādreizējais gāzes glabāšanas rezervuārs, kur pašlaik atrodas uzņēmuma sporta centrs, – arī saistāma ar Vācijas un Latvijas attiecībām. 1901. gadā būvēto celtni projektējis Rīgas baltvācu arhitekts Kārlis Felsko, bet mūsdienās šī ēka, vēstnieces skatījumā, demonstrē Vācijas investīcijas Latvijā, jo viens no “Latvijas gāzes” lielākajiem akcionāriem ir Vācijas uzņēmums “E.ON Ruhrgas International GmbH”.

Izceļot dziedāšanas tradīciju, meiteņu koris izpildīja Latvijas, Vācijas un Eiropas Savienības himnas. Starp svinību viesiem bija aizsardzības ministrs Artis Pabriks, eksprezidents Valdis Zatlers, Saeimas deputāti, Latvijas un ārzemju diplomātiskā korpusa pārstāvji, kultūras darbinieki un Latvijā dzīvojošie vācieši.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+