Mobilā versija
Brīdinājums -0.6°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
7. janvāris, 2013
Drukāt

Līdzšinējais rekords – 300 pārsūdzēti sodi dienā

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts policija vidēji dienā saņem aptuveni 60 sūdzības par tās uzliktajiem administratīvajiem sodiem, ar ko tā nolēmusi cīnīties, liekot sodus maksāt uzreiz, taču līdzšinējais rekords ir bijis 300 pārsūdzēšanas gadījumu vienā dienā, aģentūrai BNS atklāja policijas pārstāve Lita Juberte.

Policijas pārstāve uzsver, ka vidēji 88% pārsūdzību par ceļu policijas uzliktajiem sodiem neesot pamatotas, kas ir iemesls policijas vēlmei mainīt esošo kārtību.

Jau ziņots, ka policija cer samazināt nepamatoto sūdzību skaitu, uzliekot par pienākumu autovadītājiem uzreiz samaksāt sodu, skaidrošanos atstājot uz vēlāku laiku.

Ar Tieslietu ministriju kopīgi tiek strādāts pie administratīvā izlīguma, kur plānots izpētīt arī Lietuvas un Igaunijas pieredzi. Piemēram, ja sods būtu 100 lati un vadītājs atzīst savu vainu un samaksā 75% no tā, sods tiek uzskatīts par izpildītu.

Valsts policijas šefs Inta Ķuzis iepriekš intervijā LNT gan uzsvēra, ka visi šie priekšlikumi vērsti uz to, lai samazinātu nepamatotu sūdzību skaitu, nevis pildītu policijas budžetu.

Tāpat VP priekšnieks norādīja, ka atbilstošas likuma izmaiņas varētu tapt šī gada pirmajā pusē, bet stāties spēkā tās varētu no 2014.gada.

Pievienot komentāru

Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+