×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
7. janvāris, 2013
Drukāt

Līdzšinējais rekords – 300 pārsūdzēti sodi dienā

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts policija vidēji dienā saņem aptuveni 60 sūdzības par tās uzliktajiem administratīvajiem sodiem, ar ko tā nolēmusi cīnīties, liekot sodus maksāt uzreiz, taču līdzšinējais rekords ir bijis 300 pārsūdzēšanas gadījumu vienā dienā, aģentūrai BNS atklāja policijas pārstāve Lita Juberte.

Policijas pārstāve uzsver, ka vidēji 88% pārsūdzību par ceļu policijas uzliktajiem sodiem neesot pamatotas, kas ir iemesls policijas vēlmei mainīt esošo kārtību.

Jau ziņots, ka policija cer samazināt nepamatoto sūdzību skaitu, uzliekot par pienākumu autovadītājiem uzreiz samaksāt sodu, skaidrošanos atstājot uz vēlāku laiku.

Ar Tieslietu ministriju kopīgi tiek strādāts pie administratīvā izlīguma, kur plānots izpētīt arī Lietuvas un Igaunijas pieredzi. Piemēram, ja sods būtu 100 lati un vadītājs atzīst savu vainu un samaksā 75% no tā, sods tiek uzskatīts par izpildītu.

Valsts policijas šefs Inta Ķuzis iepriekš intervijā LNT gan uzsvēra, ka visi šie priekšlikumi vērsti uz to, lai samazinātu nepamatotu sūdzību skaitu, nevis pildītu policijas budžetu.

Tāpat VP priekšnieks norādīja, ka atbilstošas likuma izmaiņas varētu tapt šī gada pirmajā pusē, bet stāties spēkā tās varētu no 2014.gada.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+