×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
14. marts, 2016
Drukāt

Liebritānijā no Latvijas iedzīvotāju ģimenēm izņemti 11 bērni (10)

Foto LETAFoto LETA

Ilustratīvs attēls

No Latvijas valstspiederīgo ģimenēm ārvalstīs šogad izņemti 11 bērni, informēja Tieslietu ministrijā (TM), kas nesen uzsākusi izglītojošus pasākumus vecākiem par tiesību normām dažādās valstīs, kur ir lielākās latviešu kopienas, un plāno sniegt arī juridisku palīdzību.

Visi gadījumi bijuši Lielbritānijā. Pēc TM rīcībā esošās informācijas iemesli bērna šķiršanai no ģimenes bijusi vardarbība ģimenē, alkohola un narkotiku atkarība ģimenē, kā arī nepilngadīgā pamešana novārtā.

Neviena no šīm lietām nav adopcijas procesā, bet tiek lemts, vai bērns var atgriezties pie vecākiem, kā arī tiek vērtēti radinieki Latvijā, kuriem nepilngadīgo varētu nodot, ja pie vecākiem atgriezties nebūs iespējams.

TM norādīja, ka kopumā šogad ar ārzemju kolēģiem risinātas 17 sadarbības lietas, kas skārušas visdažādākos ar bērnu tiesībām saistītus jautājumus, un astoņās no tām bērni šķirti no ģimenes. Sadarbības lietas ne vienmēr esot saistītas ar bērnu izņemšanu, tie varot būt arī gadījumi, kad Latvijas valstspiederīgie interesējas par iespēju adoptēt bērnus ārvalstīs.

Jau ziņots, ka TM pašlaik ir publicējusi vadlīnijas bērnu aprūpes nodrošināšanai Lielbritānijā, reaģējot uz gadījumiem, kad vietējie dienesti šķīruši bērnus no Latvijas valstspiederīgo ģimenēm dažādu pārkāpumu dēļ, kad nav ievērota vietējā likumdošana. Šādas vadlīnijas top arī par citām valstīm.

Tāpat ministrijā tiek apspriesta iespēja finansiāli atbalstīt Latvijas valstspiederīgos, apmaksājot advokāta otrreizēju konsultāciju 200 eiro apmērā, kā arī tiesas procesa izdevumus 1300 eiro apmērā. TM valsts sekretāra vietniece Irēna Kucina iepriekš skaidroja, ka finanšu palīdzību varēs saņemt personas, kas kvalificējas juridiskas palīdzības saņemšanai. “Ja otrreizējā konsultācija ir ar negatīvu saturu, tad valsts atbalsts beigtos. Bet, ja mēs redzam, ka ir pozitīvs rezultāts, pasakot, ka lieta ir cerīga, valsts turpinātu nodrošināt limitētu palīdzību – ap 1300 eiro uz vienu tiesvedības procesu,” par priekšlikumu iepriekš stāstīja Kucina.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Ja Lielbritānijas likumus piemērotu LV, tad 50 % vecāku noņemtu bērnus… LV bērni – mazi skolnieki- vieni paši iet no skolas mājās – gan pilsētā, gan laukos …

 2. ka neieliek cietumā! Atbildēt

  kā jau daudzām eiropas valstīm – cenšas genofondu uzlabot – nav jau musulmaņi!

 3. nemaz tik loti Lielbritànijas sociàlie dienesti par bérniem neuztraucas,mazs puika- latvietis ar savu mammu dzivoja pa narkomànu pritoniem, tika zinots un puika vél joprojàm pie mammas

 4. Un cik no Latvijà dzivojosso latviessu ggimeném bérni iznnemti?Un cik no Lielbritànijà dzivojosso angllu gimeném bérni iznemti??

 5. KVAŅĶĪ TE VIENAI ESOT , LUUK KAADA ATTIEKSME ,PAR VAARDU BERNS NESPEEJ UZRAKSTTIT

 6. Kas viņi par Latvijas iedzīvotājiem, ja aizbrauca, tad aizbrauca, pietiek vienreiz visu laiku par tādiem rakstīt!!!!

  • ko tu tur muldi…ir jaraksta un daudz par to ,ka latvietis pieradis savus bērnus te atstāt vienus pasus ,bet redz citur ta viss nav ļauts

  • Ko zvanksti? Briesmigi laimiga tai LV? Tu vienkarsi materialo apstaklu del nevari izbraukt- nav naudas vai nav arvalstis pazinu!!!

  • pēc vārda jau vien var pateikt ka guli zem 80 gadu veca maka!!!

 7. nU JA TIEM ANGĻIEM PIETRŪKS BĒRNU, TAK LAI SAVĀC TOS KLAIDOŅU SĪRIEŠU KVAŅĶUS, DAUDZI TŪKSTOŠI BŪS DABŪJAMI

Draugiem Facebook Twitter Google+