Kultūra
Mūzika un deja

Liecības par leģendu: Liepājas muzejā atklās izstādi par “Credo”0

Publicitātes foto

Īsi pirms valsts svētkiem, 15. novembrī plkst. 17, Liepājas muzejā atklās izstādi par leģendāro liepājnieku grupu jeb vokāli instrumentālo ansambli “Credo”, kas veltīta muzikālās apvienības 45 gadu pastāvēšanas jubilejai, LA.lv uzzināja muzejā.

Tas būs stāsts par “Credo” mūziķiem, viņu piedzīvojumiem, notikumiem un gūtajām atziņām.

Grupas pirmsākumi meklējami 1974. gada beigās, kad skolasbiedri – no “Līviem” aizgājušais basģitārists Valdis Skujiņš, Verners Bokums, Gina Burkēvice, kā arī Aivars Liepiņš un Valērijs Kosmiņins, uzsāka kopīgus mēģinājumus.

Nedaudz vēlāk grupa kļuva par kokapstrādes kombināta “Baltija” vokāli instrumentālo ansambli un zem šī nosaukuma darbojās līdz pat 1979. gadam, kad oficiāli tika apstiprināts nosaukums “Credo”.

Tajā pašā gadā grupa ieguva pirmo vietu Liepājas “Padomju estrādes mūzikas festivālā”, tai pievienojās solists Guntis Veits, un sākās sadarbība ar Raimondu Paulu.

1980. gadā grupas popularitāte sasniedza līdz šim nebijušu līmeni. Viņu izpildītā “Ziņģe par bailēm” “Mikrofona” dziesmu aptaujā ierindojās 3. vietā.

Pavisam “Credo” sastāvā muzicējuši vairāk nekā 30 mūziķi.

Lai gan grupas pastāvēšanas laikā bijušas nelielas pauzes, tā savu darbību, spītējot dažādiem apstākļiem, turpinājusi, līdz beidzot šogad uz vienas skatuves klausītājiem un līdzjutējiem bija iespēja satikt gan grupas dibinātājus, gan “Credo” šodienas mūziķus.

Izstādē būtiska vieta atvēlēta arī 1985. gadā tapušajam Raimonda Paula un Gunāra Kroļļa dziesmu ciklam “Melnais kliedziens”, kas veltīts Hirosimas un Nagasaki atombombardēšanas piemiņai.

Izstāde tapusi, pateicoties grupas dalībnieku atsaucībai, īpašu paldies Liepājas muzejs saka Valdim Skujiņam, Verneram Bokumam, Jānim Šteinbergam, Ginai Sveilei, Valērijam Liepam, Ivetai Dreimanei un Aigaram Hibnerim par aizrautīgu palīdzību materiālu apkopošanā.

Izstādē būs apskatāmi mūzikas instrumenti, apskaņošanas tehnika, “Credo” koncertu tērpi un mirkļi, kas iemūžināti ar fotokameru.

Izstāde papildināta ar Liepājas muzeja krājumā esošajiem priekšmetiem.

Saistītie raksti

Izstāde par leģendāro liepājnieku grupu “Credo” Liepājas muzejā būs skatāma no 15. novembra līdz 2. februārim.

Atklāšanas pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana un filmēšana. Iegūtie materiāli var tikt izmantoti Liepājas muzeja sociālo tīklu lapās un mājaslapā.

LA.lv