×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
8. septembris, 2015
Drukāt

Liecinieki: Bērnu slepkavībā apsūdzētā Ginta pirms traģēdijas jautājusi kaimiņiem, vai viņi būs darbā (2)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Par divu savu mazgadīgo dēlu noslepkavošanu pērn Baložos apsūdzētā māte pirms traģēdijas interesējusies, vai kaimiņi liktenīgajā dienā būs darbā, – tas izriet no šodien Rīgas rajona tiesā uzklausītajām apsūdzētās sievietes kaimiņu liecībām.

Apsūdzētā Ginta ar bērniem mitinājusies dienesta viesnīcā. Viena no sievietes kaimiņienēm šodien tiesā liecināja, ka pērn 10. oktobra rītā gatavojusies doties uz pilsētu un devusies pie Gintas lūgt palīdzēt aiztaisīt kleitu. Uz klauvējieniem pie Gintas dzīvokļa durvīm neviens nav atbildējis un kaimiņiene devusies uz pilsētu, līdz pāris stundas vēlāk saņēmusi zvanu no vīra, kurš ziņojis, ka “mājā kaut kas notiek”.

Kaimiņiene stāstīja, ka Ginta ar vīru, kurš mīlējis lietot alkoholu, dzīvojuši atsevišķi, taču pērnvasar sieviete iepazinusies ar kādu Māri. Pēc iepazīšanās ar jauno partneri Gintas uzvedībā lieciniece nekādas izmaiņas nebija novērojusi. Lieciniece Gintu šodien raksturoja kā labu māti.

Dienu pirms traģēdijas, 9. oktobrī, kaimiņiene neko īpašu nav novērojusi un nekādus dīvainus jautājumus no Gintas nav saņēmusi, tomēr no citiem kaimiņiem dzirdējusi, ka Ginta iepriekšējā dienā it kā prasījusi, kurš no kaimiņiem nākamajā dienā strādās. Sīkāk gan neko lieciniece par šo faktu nevarēja pastāstīt.

Cits kaimiņš šodien tiesā un iepriekš sniegtajās liecībās apstiprināja, ka 10. oktobra rītā pirms došanās uz darbu saticis Gintu, kura vaicājusi, vai viņš iešot uz darbu. Kaimiņš atbildējis apstiprinoši, taču bijis izbrīnīts par šādu jautājumu.

Pēcpusdienā kaimiņš atgriezies no darba un, ejot uz dušu gar Gintas dzīvokļa durvīm, nekādus aizdomīgus trokšņus nav dzirdējis. Nedaudz vēlāk, pēc iziešanas no dušas, viņš no Gintas brāļa saņēmis īsziņu: “Ja esi mājās, paskaties, kas Gintai notika!” Kaimiņš devies uz Gintas dzīvokli, taču tur jau bijuši policisti un mediķi, bet uz grīdas gulējuši bērni. Ginta tobrīd izskatījusies mierīga. Kad ārsti paziņojuši, ka bērnus neizdosies glābt, kaimiņam kļuvis psiholoģiski smagi un viņš notikuma vietu atstājis.

Pati Ginta šodien tiesā jautājumus kaimiņiem neuzdeva un mierīgi klausījās viņu liecībās.

Lietas izskatīšana turpināsies 15. septembrī.

Jau ziņots, ka apsūdzība sievietei uzrādīta pēc Krimināllikuma 118.panta, kurā noteikts, ka par divu vai vairāku personu slepkavību pastiprinošos apstākļos personu var sodīt ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no 15 līdz 20 gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Pērn nozīmētajā psihiatriskajā ekspertīzē apsūdzētā bērnu māte tika atzīta par pieskaitāmu.

Iepriekš Latvijas Televīzija vēstīja, ka no apsūdzības izriet, ka bērni traucējuši mātei sakārtot personīgo dzīvi. Viņa datorā meklējusi informāciju, kā bērnus nonāvēt. Tas paveikts ar spilvenu, viņus nosmacējot.

Pusotru un trīs gadus vecie zēni tika atrasti miruši pērn 10. oktobrī.

1987.gadā dzimusī sieviete nav atradusies bāriņtiesas redzeslokā, bet bijusi sociālā dienesta kliente, kam tika sniegti sociālie pakalpojumi – pabalsti medikamentu un pārtikas produktu iegādei.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Arvien vairāk sāku domāt, ka māte nav vainīga. Pajautāt kaimiņiem, kurš ies uz darbu, vai kurš būs majās, var dažādu iemeslu dēļ – kaut vai tāpēc, lai palūgtu kādam adekvātam kaimiņam pieskatīt bērnus. Tagad diez vai kāds ieklausīsies un ņems vērā pašas sievietes domas, jo vainīgais ITKĀ ir atrasts un arī iemesls – bērni itkā traucēja jaunu attiecību uzsākšanu. Bet iemesls bija arī bērnu tēvam, alkohola reibumā vai bez tā, tā pa īstam atriebties, tā lai sieviete izjūt visu mūžu – vai nu sēdēs cietumā, vai skums par sāpīgo zaudējumu. Iemesls varbūt bija jaunatrastajam draugam, jo bērniem bija nepieciešama mammas uzmanība un gādība. Varbūt to izdarīja kāds draugu draugs vai paziņa. Un vai Gintas brālis tiek pārbaudīts? Versiju, manuprāt, daudz. Neesmu nekāda izmeklētāja, man ar to nav ne mazākā sakara, bet neticu, ka māte nogalināja bērnus. Un, ja patiešām viņa to neizdarīja, tad lielajās sāpēs par zaudējumu un bezgalīgo izmisumu par nākotni, viņa taču nespēj ne sakarīgi domāt, ne ko iebilst. Šķiet, ka šis ir vieglākais ceļš, kā atrast vainīgo, bet vai pareizais?

Draugiem Facebook Twitter Google+