Pasaulē
Baltija

Lietuva liedz iebraukt holokausta noliedzējam0

Foto: Iliya Mitskavets/Shutterstock

Lietuva iekļāvusi melnajā sarakstā par holokausta noliegšanu tiesāto britu vēsturnieku Deividu Ērvingu.

Kā pavēstīja Lietuvas Migrācijas departamenta vadītāja Evelīna Gudzinskaite, šāds lēmums pieņemts, vadoties pēc Ārlietu ministrijas sniegtajiem materiāliem. Aizliegums 81 gadu vecajam Ērvingam iebraukt Lietuvā ir spēkā līdz 2024. gada 15. aprīlim. Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs iepriekš šomēnes paziņoja, ka Ērvings nav gaidīts Lietuvā. “Viņa ideju izplatīšana, noliedzot holokaustu un slavinot Ādolfu Hitleru, Lietuvā ir noziegums, un mēs nevaram pieļaut šādu noziegumu pastrādāšanu,” norādīja Linkevičs, komentējot ziņas, ka vēlāk šogad Ērvings plāno apmeklēt reģiona valstis. Pēc Linkeviča teiktā, viņam bija informācija, ka Ērvings, kurš paziņojis par plāniem septembrī apmeklēt Poliju, varētu ierasties arī Lietuvā. Polijas ārlietu ministrs Jaceks Čaputovičs pagājušajā mēnesī pavēstīja, ka Ērvingam, visticamāk, tiks liegta iebraukšana valstī. Ērvings par holokausta noliegšanu savulaik ticis notiesāts Austrijā un izraidīts no Vācijas.

1977. gadā plašu sašutumu izraisīja Ērvinga grāmata “Hitler’s War” (“Hitlera karš”), kurā viņš apgalvojis, ka nacistu diktators līdz 1943. gadam neesot zinājis par ebreju masveida slepkavībām un viņš nekad neesot devis pavēli holokausta sākšanai.

2006. gadā Austrijas tiesa Ērvingam piesprieda trīs gadu cietumsodu, atzīstot viņu par vainīgu holokausta noliegšanā. Pēc gada Ērvings tika atbrīvots un izraidīts uz Britāniju.

LA.lv