×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
4. marts, 2016
Drukāt

Liegums nēsāt seju aizsedzošu apģērbu varētu stāties spēkā nākamgad (3)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Aizliegums sabiedriskā vietā nēsāt seju aizsedzošu apģērbu varētu stāties spēkā 2017.gada janvārī, intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs.

Viņš uzsvēra, ka tas gan neesot aizliegums, bet gan tikai ierobežojums. Rasnačs skaidroja, ka islāma ticībā ir daudz dažādu galvassegu nēsāšanas tradīciju un seju aizsedzošs apģērbs skar tikai nelielu daļu. “Galvassegas nav ne aizliegtas, ne ierobežotas,” teica ministrs.

Rasnačs norādīja, ka Tieslietu ministrija šādu likumprojektu izstrādā rūpīgi analizējot Francijas pieredzi. “Analizējot Francijas pieredzi, mēs redzam, ka ir jāsabalansē sabiedrības intereses ar aizliegumu,” sacīja ministrs. Viņš pieļāva, ka šāds ierobežojums stāsies spēkā ar 2017.gada janvāri.

Tieslietu ministrs arī atzina, ka ierobežojumi būs saistīti ar cilvēkiem, kas ieradīsies no Ziemeļāfrikas un Sīrijas. “Tāpēc mums jārīkojas preventīvi,” norādīja ministrs.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka ministrija janvārī publiskoja likumprojektu, kas aizliedz publiskā vietā nēsāt seju aizsedzošo apģērbu. Ministrija arī aicinājusi iedzīvotājus izteikt viedokli par iecerētajiem ierobežojumiem.

Likuma mērķis ir nodrošināt vienotas un harmoniskas sabiedrības pastāvēšanu, atvērtu savstarpējo sabiedrības locekļu saziņu un kopā dzīvošanu. Projekts paredz, ka publiskā vietā ir aizliegts nēsāt seju aizsedzošo apģērbu, izņemot noteiktos gadījumus. Sejas aizsegšana publiskās vietās ir atļauta gadījumos, kad sejas aizsegšana nepieciešama: normatīvajos aktos noteikto prasību izpildei; profesionālo pienākumu izpildei; sporta nodarbību un pasākumu dalībniekiem; mākslas pasākumu dalībniekiem; valsts svētku un nacionālo kultūras pasākumu dalībniekiem; laika apstākļu dēļ; veselības apstākļu dēļ. Par ierobežojumu neievērošanu var piemērot administratīvu sodu.

TM akcentē, ka Latvijā ir izteikta kristietības ietekme, kas neparedz sejas aizsegšanu. Jau no seniem laikiem sabiedrības komunikācija publiskajā telpā balstās gan uz iespēju identificēt personu pēc tās izskata, atklājot seju , gan arī uztvert personas sakāmo, uzvedību, ne tikai verbāli, bet arī neverbāli.

“Persona, kurai seja pilnībā aizsegta ar apģērbu, var tikt uztverta kā tāda, kurai ir ko slēpt, tas ir, var tikt uztverta kā apdraudējums, jo tā slēpj savu identitāti no sabiedrības. Minētais var izraisīt konfliktsituācijas sabiedrībā, veicināt diskrimināciju pret personām, kuras nēsā seju aizsedzošo apģērbu, kā arī radīt spriedzi indivīdu kopējā sadzīvē publiskajā telpā. Lai nodrošinātu Latvijas kultūrvidei atbilstošas uzvedības normas, kā arī ievērotu specifisko nacionālo kontekstu attiecībā uz sabiedrībā pieņemtajām uzvedības normām, likumprojektā tiek paredzēts ierobežojums attiecībā uz seju aizsedzošu apģērbu nēsāšanu publiskās vietās,” pamato TM.

Ministrija skaidro, ka ierobežojums attiecas uz jebkura veida seju aizsedzošu apģērbu, piemēram, maskas, ķiveres, lakati un kapuces, kas aizsedz seju , kā arī sieviešu seju aizsedzošu apģērbu kā burkas vai nikābs.Likumprojekts paredz ieviest ierobežojumu sabiedriskās vietās, izņemot reliģisko organizāciju dievnamus, lūgšanu telpas, telpas, kurās tiek veikta reliģiskā darbība, kā arī slēgtus privātus pasākumus. Tāpat ierobežojums neatteicas uz privātpersonai piederošo nekustamo īpašumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Kāpēc no nākamā gada? Tas jāievieš no rītdienas. Mūsu bērni katru dienu nāk mājās no skolas un varam iedomāties, kā viņi pārbīsies, kad viņiem pretī nāks tik drausmīga izskata cilvēki!!!

  2. Tas ir daudz par vēlu, jo pieradīs un tad būs konflikts!
    Gribi šķērsot robežu- velc nost aizsegu! Francijai jau tas ir garām!

  3. Te pienāca Kinzulis- Atbildēt

    un varbūt nekad?

Draugiem Facebook Twitter Google+