×
Mobilā versija
+12.8°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
27. marts, 2012
Drukāt

Liek lietā prasmes, idejas un prot palielīties

zile_aiva2_vs_9

Biedrība “Radošo ideju centrs” ļoti asprātīgi izmantojusi nenoslogotās Apes tautas nama 2. stāva telpas. Balkonā ierīkota “Ideju iela”, bet blakustelpā  – biedrības galvenā mītne, kas ir gan austuve, gan pacienāšanās telpa, gan kopāsanākšanas vieta.

 

Šeit iespējams apskatīt un lejupielādēt foto no “LA” dienas Apē.

Šeit darbojas galvenokārt skaistuma amatnieki, kuri prot paši un neslēpj sveci zem pūra: ik dienu notiek nodarbības kādai interesentu grupai. Pirmdienas veltītas kulinārijai un galda kultūrai, otrdienas – floristikai, trešdienas – adīšanai, tamborēšanai, batikošanai un aušanai, ceturtdienas – gleznošanai, bet piektdienas – filmām un lekcijām. “Ideju ielas” darbalaiks ir garš un piemērots jebkuram, tādēļ uz vietas vienmēr atrodas kāds amatnieks, kurš izrāda ekspozīciju un kura vadībā var apgūt attiecīgās dienas piedāvājumu.

Pati biedrība Apē izveidota ar mērķi apvienot vienkopus cilvēkus, kuri izceļas ar radošām idejām. “Mēs gribējām parādīt, ka rokdarbi nav tikai zeķu adīšana. Par rokdarbiem var kļūt arī, piemēram, galda virsmu flīzēšana, vecu skapja durvju pārtaisīšana, kā arī netradicionālu ideju ieviešana, veidojot jau visiem zināmas lietas – viss atkarīgs no tā, cik cilvēks ir radošs un neparastām idejām bagāts,” skaidro centra valdes locekle Aiva Zīle.

Ļoti neparasta un uzrunājoša ideja tikusi īstenota marta sākumā – “Es lielos, es lepojos”. Atklāta izstāde “Nāc pulkā lielīties”, kurā aplūkojami tumšajos ziemas vakaros tapuši radošie darbi. Savukārt ikviens apenietis tika aicināts uzrakstīt par lietām, vietām vai cilvēkiem, ar ko viņš lepojas. Lai visas uzlielītās lietas neietu zudumā, akcijai iesniegtās lapiņas apkopotas ne vien uz atsevišķas planšetes, bet atspoguļotas arī komiksā. Tas ir “baloniņš”, kas lido un apskata lepnuma un lielīšanās vērtos objektus.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+