×
Mobilā versija
Brīdinājums +7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
24. oktobris, 2015
Drukāt

Liek no starptautiskas izstādes izņemt darbu ar Putina ģīmetni (7)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šķiet, 2015. gada Rīgā nav nopietnākas lietas par tikumību mākslā. Pirms pāris nedēļām Ušakovs nolēma pārbaudīt, ko skolēniem māca latviešu literatūras stundās, un ap to pašu laiku sociālajos tīklos parādījās informācija, ka no starptautiskas izstādes muzejā “Rīgas Birža” pēc kāda Rīgas domes pārstāvja pieprasījuma izņemts SkujaBraden porcelāna darbs no cikla “Lost and Found”, uz kura attēlota Krievijas prezidenta Vladimira Putina ģīmetne.

Šo pašu darbu aizliegts arī izstādīt GOBIS/Expo Viļņā, kur nākamnedēļ paredzēts atklāt latviešu izcilākās keramikas izstādi, lasāms SkujaBraden Facebook lapā.

Pirmdien uzdosim jautājumu Rīgas domes pārstāvjiem, bet pagaidām varat novērtēt: kas par iemeslu tam, lai šādam darbam neļautu atrasties izstādē?

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Dancina muzejus ar savu prokremlisko politisko cenzūru. Pirms dažiem gadiem tas būtu bijis pilnīgi neiedomājami. Tā nav nekāda saule. Zem kādas ēnas dzīvojam?

  2. Da labi, vienkārši raustās, ka kāds tam mēslam mēģinās iebraukt ar kāju purnā 🙂 24h apsardzi blakus nenoliksi, vai zin…

  3. Lūdzu informējiet par Rīgas Domes atbildi. Labi atceros, kā savulaik bija jāstaigā uz Glavļitu. Vai neatkarīgajā Latvijā eksistē oficiāla/neoficiāla cenzūra? Kur un kā var saņemt info par kritērijiem?

  4. – vai tad Putina ģīmis visiem nav noriebies?

  5. Politiskie liekuļi!

  6. Kas ir Rīgas dome par noteicēju izstādes saturam? Kurš līgums ko tādu paredz? Kundziņi atradušies!

Draugiem Facebook Twitter Google+