×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.3°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
15. marts, 2018
Drukāt

Liek pamatakmeni “Zvaigžņu karu” muzejam Losandželosā (1)

Foto: AP/Scanpix/LETAFoto: AP/Scanpix/LETA

Filmu franšīzes “Zvaigžņu kari” radītājs Džordžs Lūkass trešdien Losandželosā lika pamatakmeni muzejam, kurā būs izstādīta viņa artefaktu kolekcija un kas būs veltīts vizuālā stāstījuma mākslai.

Lūkasa Naratīvās mākslas muzeja celtniecību ir plānots pabeigt līdz 2021. gada beigām. 73 gadus vecais kinematogrāfists bija sapņojis to izveidot vairāk nekā 10 gadus.

Lūkass pamatakmens likšanas ceremonijā pateicās vairāk nekā 100 labvēļiem, starp kuriem bija viņa ilggadējs draugs un sadarbības partneris Stīvens Spīlbergs.

“Es uzskatu par svarīgu, lai būtu muzejs, kas … atbalsta visas bāreņmākslas, ko neviens cits negrib redzēt, bet ko visi mīl,” teica Lūkass, raksturojot šo projektu.

Viņš piebilda, ka šī muzeja misija būs izskaidrot mītus, leģendas, stāstus un cilvēku portretus, kas veido sabiedrības un tās vieno. Tajā būs parādīta māksla plašā diapazonā – no gleznām un digitāliem darbiem līdz komiksiem un tādām filmām kā “Zvaigžņu kari”.

“Es jūtu, ka populārā māksla ir ieskats sabiedrībā un tās centienos, tās patiesajās vēlmēs, tās patiesajā būtībā,” teica Lūkass, kurš pēc tam paņēma lāpstu un kopā ar vairākām vietējām amatpersonām nedaudz paraka ar to.

Muzejs tiks uzcelts bijušajā autostāvvietā aiz Losandželosas Memoriālā kolizeja, kur bija notikušas 1932. un 1984.gada Olimpiskās spēles.

Muzejā būs apskatāma Lūkasa personīgā mākslas un kino eksponātu kolekcija – eklektisks maisījums, kurā ir gan Edgara Degā un Pjēra Ogista Renuāra gleznas, gan komiksu sērijas “Peanuts” radītāja Čārlza Šulca komiksu zīmējumu oriģināli.

Ekspozīcijā būs arī klasisko Disneja animācijas filmu fragmenti un “Zvaigžņu karu” filmu kosmosa kuģa “Millennium Falcon” oriģinālais modelis.

Lūkass ir apsolījis šim muzejam apmēram viena miljarda ASV dolāru lielu finansējumu, kas ietver mākslas darbus, būvniecības izmaksas un vismaz 400 miljonu dolāru dāvinājumu, pērn ziņoja laikraksts “Los Angeles Times”.

Žurnāls “Atlantic” 2014.gadā nosauca šī muzeja ieceri par Lūkasa “labāko ideju kopš Zvaigžņu kariem”, jo tas koncentrēsies uz stāstījumu kā varenu spēku amerikāņu mākslā. Kritiķi gan uzskata šo muzeju par “niecības projektu”, kura nolūks esot nopirkt vietu Lūkasa filmām amerikāņu mākslas vēsturē.

Idejas atbalstītāji vairākus gadus meklēja mājvietu šim muzejam. Plānu to uzcelt Čikāgā bloķēja vides aizstāvju grupas, kas iebilda pret attīstību plānotajā vietā.

Lūkass ir viens no ASV veiksmīgākajiem kinematogrāfistiem, kurš radījis arī “Indianas Džonsa” sērijas piedzīvojumu filmas un 1973.gada klasisko filmu “American Graffiti” (“Amerikāņu grafiti”).

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

Draugiem Facebook Twitter Google+